Керівники метро Києва отримували мільйони в «подарунок» від родичів-пенсіонерів, — Bihus Info
У новому розслідуванні фігурують заступник директора, фінансовий директор і головний юрист метрополітену.
У новому розслідуванні фігурують заступник директора, фінансовий директор і головний юрист метрополітену.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 212 днів. За цей час ми опублікували 25678 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Посадовці київського метрополітену записували майно на родичів і отримували від них «подарунки» на мільйони гривень, йдеться у новому розслідуванні журналістів Bihus.Info.
Це продовження оприлюдненого рік тому розслідування про колишнього керівника метрополітену Віктора Брагінського. Після публікації міський голова Віталій Кличко закликав Брагінського «не пручатися» й написати заяву про звільнення, що посадовець і зробив.
Оскільки на ексдиректора підземки також відкрили справу через затоплення перегону між станціями «Деміївська» та «Либідська», той втік за кордон за підробленою довідкою про невиліковну хворобу. Його оголошено в розшук.
Після першого розслідування правоохоронці почали проводити обшуки не лише у Брагінського, але й в інших посадовів метрополітену. Зокрема, в будинку в Козині, вдома у заступника директора — Дмитра Пеклуна. Однак цієї нерухомості не згадується у декларації чиновника. Тоді журналісти вирішили придивитися й до решти керівного складу підприємства.
Пеклун мав зв’язки із Брагінським та його бізнес-партнером Кирилом Кривцем ще з початку нульових, коли всі троє працювали у структурах Нафтогазу, потім мали інший спільний бізнес.
Офіційно у 2020 року дружина Пеклуна купила земельну ділянку площею 12 соток за 322 тисячі гривень. Журналісти вважають, що це дуже занижена вартість. На ділянці була незадекларована недобудова, яку згодом перебудували на такий маєток:
Також у Пеклуна виявили Mercedes-Benz EQS 450, вартість якого може сягати 5 мільйонів гривень. Однак автомобіль оформлено на тещу, 70-річну пенсонерку.
Олексій Хаймьонов — ще один виходець зі структури Нафтогазу, де працював у нульових. Журналісти називають його типовим прикладом категорії «бідний чиновник на шиї багатих родичів».
Його родина тривалий час жила у квартирі, оформленій на тещу. Квартиру в ЖК Smart Plaza поряд зі станцією «Політехнічний інститут» розташовано через дорогу від головного офісу Київського метрополітену. Ціну в декларації не вказано, та редакція оцінює її в щонайменше 2,5 мільйона гривень.
На початку 2024 року Хаймьонов задекларував ще одну квартиру в ЖК Smart Plaza і гараж як «подарунки». Вартість цієї нерухомості складає 4,5 мільйона гривень. Рівно таку ж суму, 4,5 мільйона, він задекларував як ще один подарунок від 72-річної матері.
Батько дружини фіндиректора подарував своїй доньці квартиру в ЖК «Сирецький Бояр».
За декларацією, родина має в Гореничах дві ділянки 5 і 12 соток по вулиці Спортивна й одну недобудову. За вказаною адресою журналісти побачили значно більшу ділянку та маєток площею майже 200 квадратних метрів. Ця нерухомість записана на тестя.
Там само в Гореничах є скромніший будинок, записаний на матір.
Третій будинок у Гореничах належить тестю Стефану Луцику. Той пояснює, що свого часу продав у Львові дві квартири, дві дачі та два гаража, й на ці гроші побудував будинок, у якому сам зараз живе. Ще один будинок нібито будувала його матір.
Хаймьонов звільнився з посади навесні 2024 року, відразу після виходу розслідування про Брагінського.
Головний юрист метрополітену Володимир Бабенко стверджує, що розлучений із 2010 року, однак у 2019-му в один день він і колишня дружина купили дві сусідні квартири в одному ЖК на вулиці Калнишевського. А згодом оформили сусідні паркомісця.
У 2021 році родина купила дві квартири у Софіївській Борщагівці, які оформлені на дружину, доньку та мати.
У декларації за 2016 рік Бабенко вказував своїх дружину і доньку, проте потім вони з декларації зникли — попри придбання сусідніх квартир і попри сімейні фото в соцмережах зі святкуваннями річниці весілля тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті