Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 212 днів. За цей час ми опублікували 25678 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Дмитро Перов

Київський активіст Дмитро Перов повідомив, що Київський Апеляційний Суд заборонив демонтаж будівлі на Рейтарській, 37.

Так у 2023 році частину будівлі Київського повітового земства, збудовану у 1913 році, демонтували, щоб звести бізнес-центр «Reiter Hall». Це викликало резонанс в громаді, через що справу направили у суд.

Нагадуємо, що оскільки частина будівлі, а саме флігель, не була внесена до Держреєстру нерухомих пам’яток, компанія «Нест» змогла розпочати її демонтаж.

Компанія керувалась тим, що після того, як у 2011 році флігель відокремили від пам’ятки архітектури, вони отримали дозвіл на роботи вже у 2012 році, у 2021 році придбали проєкт реконструкції в австрійської групи UNIQA, та не могли розпочати реконструкцію через активістів.

Загалом завдяки втручанню поліції та громади роботи було зупинено, а місцеві мешканці подали колективний позов про відновлення зруйнованої частини пам’ятки.

Після чого прокуратура заборонила будь-які роботи на об’єкті, проте компанія-забудовник звернулася з вимогою зняти з будинку Київського повітового земства статус пам’ятки історії. Спершу у грудні 2023 року, а потім у лютому та весною 2024 року суд задовольнив їх позов і позбавив будинок статусу пам’ятки. Проте завдяки активісту Богдану Білецькогому справу було відправлено до Київського Апеляційного суду.

За рішенням суду забудовник має відновити зруйнований флігель. Нагадуємо, що Київрада запевняє, що у «дворику з круками» на Рейтарській жодного будівництва не буде.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button