У Львові відбувся конкурс на проєкт православної церкви. Перемогу і всі призові місця взяла одна команда (фото)
Керівник команди називає це цілковитим рекордом.
Керівник команди називає це цілковитим рекордом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 251 днів. За цей час ми опублікували 25971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Львові обрали переможця архітектурного конкурсу на проєкт храмового комплексу Ікони Пресвятої Богородиці Скоропослушниці, який збудують на ділянці між вулицями Костя Левицького та Пекарської.
Серед 25 пропозицій перемогу, друге, трете місце та першу заохочувальну премію здобула команда Андрія Лесюка зі Львова.
Перше місце отримав дизайн храму, натхненний візантійською спадщиною, що відображено у хрестоподібному плануванні та монолітному куполі.
Головний архітектор міста Антон Коломєйцев зазначив, що це символічний вибір, оскільки проєкт поєднує православні традиції з архітектурною спадщиною Афону, а храм буде присвячений іконі Пресвятої Богородиці Скоропослушниці, яку привезли до Львова з Афону.
Проєкт зберігає основні елементи православної храмової традиції, такі як хрестоподібне планування, вівтарну частину та купол, інтегровані в мінімалістичну форму.
Голова журі конкурсу, Юрій Столяров відзначив, що проєкт має хороше ландшафтне рішення, адже автори врахували ландшафт та зберегли зелені насадження з мінімальним втручанням у схил.
Поруч з храмом буде дзвіниця, яка також підкреслює мінімалістичний стиль і додає просторової рівноваги ансамблю. Під храмом розмістяться додаткові приміщення для недільної школи, укриття, санвузлів, а також зони для зустрічей і духовних бесід.
Загалом у конкурсі було три призові місця та дві додаткові заохочувальні премії. Андрій називає рекордом той факт, що чотири роботи його команди отримали чотири відзнаки. Також у конкурсі передбачалась і грошова винагорода, за перше місце команда отримає 250 тисяч гривень.
А за першу заохочувальну премію команда Андрія отримає 50 тисяч гривень.
Нагадуємо, що у Львові відреставрували ренесансний аттик монастиря бенедиктинок XVI століття.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті