Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26002 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Володимир Мельничук

Торік на Київщині відкрили екоготель. Його розташовано на пагорбі під назвою Вишногір, між селами Мала Бугаївка та Дерев’янки. Навколо — ліс, поряд колишній колгоспний сад, також неподалік є ресторан, повідомляє TEXTY.

Поки що готель має лише два модульних будиночки з дзеркальними стінами. На дахах посадили рослинку очиток. Замість рецепції — гамаки. Ходити територією можна стежками.

Фото: Володимир Мельничук

Між двома соснами зробили «Палубу тиші» — дерев’яний поміст, де можна просто посидіти, помедитувати чи зайнятися йогою. Облаштували місце для вогнища. Земля навколо багаття засипана річковою галькою.

«Палуба тиші». Фото: Володимир Мельничук

У будиночку є велике ліжко, санвузол, кухня, стіл для роботи чи обіду, а також додаткове ліжко на антресолі.

Фото: facebook.com/botanhotel

Концепція готелю передбачає, що гості не перетинаються з персоналом. Діє безключовий доступ. Доріжки між будинками також облаштовані так, щоб мешканці не перетиналися між собою.

Фото: facebook.com/botanhotel

Харчування в екоготелі немає. Гостям радять місцеві магазини та ресторани. Для води пробурили свердловину. Каналізація — локальний септик із фільтрами.

Бізнес-модель

Власник Володимир Мельничук за освітою біолог. Він також є засновником компанії, яка виготовляє модульні будинки на замовлення, розробляє модульні прально-лазневі комплекси для військових та пересувні реабілітаційні центри.

Фото: Володимир Мельничук

Бізнес-модель така. Інвестор вкладає гроші у виготовлення модульного будинку та його встановлення. Це коштує приблизно 56 тисяч доларів. Команда Володимира займається всіма питаннями, що стосуються поселення, облаштування тощо. А інвестор отримує пасивний дохід: окупність становить 5–6 років. Володимир отримує 20% прибутку.

Вартість проживання в готелі — 3900 гривень за першу ніч, кожна наступна — 3500 гривень.

Фото: facebook.com/botanhotel

Будинки бронюють переважно жінки 20–40 років. Вони приїжджають із хлопцями й чоловіками. Доволі багато військових, для яких діє знижка. Дістатися до екоготелю можна лише на автомобілі.

«Ми наголошуємо: це дичина. Це не комплекс, це не спа. Це дика природа», — каже Володимир.

Він хоче запровадити цифровий детокс, коли людина відкладає телефон у спеціальний бокс на якийсь час і за це адміністрація готелю частує її напоєм.

Фото: facebook.com/botanhotel

Незабаром встановлять чани. Також планують облаштувати сонячну електростанцію. Хочуть вирощувати овочі у тепличках. А в перспективі — відкрити ремісницький центр і екостанцію, куди зможуть приїжджати вчені й досліджувати місцеву флору і фауну.

Надалі кількість будиночків планують збільшити, але таким чином, щоб відстань була не менше, як 20 метрів.

Питання землі

Місцеві жителі спершу надіслали скаргу до Державної інспекції архітектури та містобудування. Там відповіли, що причин для позапланової перевірки немає, бо будівлі не є капітальними і не підпадають під визначення нерухомого майна. У ДІАМ також зауважили, що заявники не надали фактів негативного впливу на довкілля.

Володимир Мельничук викупив 14 гектарів. За даними Держгеокадастру, це землі сільськогосподарського призначення. У 2005 році Васильківська райрада передала їх приватним власникам.


«Природоохоронної зони там немає… Там специфічний рельєф, кукурудзу не посієш, — зазначає староста Крушинського старостинського округу Оксана Лихо. — Люди звикли ходити там, їздити квадроциклами, збирати рослини, влаштовувати пікніки, тому, коли побачили чужих і техніку, протестували і звертались у відповідні органи зі скаргами».

Фото: facebook.com/botanhotel

За словами Володимира, він домовилися з місцевими мешканцями, що ті вільно можуть гуляти на його території.

Назву готелю видання не повідомляє, але під опис підпадає Botan Hotel.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button