Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 268 днів. За цей час ми опублікували 26101 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Заголовки новин все частіше повідомляють про збільшення кількості кіберзагроз, а фішингові атаки стають все частішими. Вони призводять до витоку особистих даних, зараження пристрою вірусами або навіть фінансових втрат, а найпідступніше – ховаються за простими посиланнями, що ведуть на шахрайські сайти. На щастя, розрізнити їх досить легко.

Увага до дрібниць

Одна з найголовніших умов безпечного серфінгу в інтернеті – не втрачати пильність. Фахівці з кібербезпеки наголошують на тому, що необхідно звертати увагу на правильність URL-адреси, а також доменне імʼя, яке може бути змінене. Втім, це не означає, що найменше відхилення гарантовано є пасткою. Наприклад, використання декількох посилань є досить поширеним у сегменті азартних ігор, сайти з якими можуть стикатися з різними регіональними обмеженнями. Втім, доступ до таких гральних клубів як ВІП Казино не потребує додаткових умов та добре знайомий гравцям.

Перед тим як перейти за посиланням, слід уважно перевірити його. Безпечні сайти зазвичай використовують протокол HTTPS, який забезпечує шифрування даних. Відсутність цього протоколу або використання HTTP може свідчити про недостатній рівень захисту. Однак шахраї можуть використовувати HTTPS, тому потрібно перевіряти й інші фактори. Наприклад, у підроблених сайтів часто бувають незначні відмінності у назві домену: зайві літери, цифри або змінений порядок символів, що імітує справжню адресу. 

Ознаки фішингових сайтів

Фішингові сайти часто копіюють дизайн популярних сервісів:

  • Банківські системи;
  • Соціальні мережі;
  • Онлайн-магазини. 

Головна мета шахраїв – отримання особистих даних, логінів і паролів, номерів банківських карток. 

Якщо подібний сайт викликає сумніви, то найкращим способом перевірки буде ввести назву необхідного сервісу у пошуковій системі – її алгоритми першим підкажуть саме оригінальний сайт. Зрештою, навіть потрапивши на фішинговий сайт, його найчастіше може розпізнати за візуальними ознаками – поганий дизайн, помилки у тексті та особливий акцент на формі для реєстрації.

Останнім часом посилання на подібні сайти додатково маскуються через сервіси для скорочення посилань. Це само по собі має викликати підозру, адже найчастіше їх використовують не для скорочення довгих адрес, а для приховання підроблених. 

Крім уважності, важливу роль у безпеці відіграють технічні засоби захисту. Використання антивірусного програмного забезпечення та розширень для браузерів, які блокують шкідливі сайти та рекламу, значно знижує ризики. Також варто регулярно оновлювати браузер і операційну систему, оскільки нові версії програмного забезпечення містять виправлення для вразливостей, які можуть використовувати кіберзлочинці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button