Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26009 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: GoFly

Конотопська міська рада разом з консорціумом Projekty Miejskie затвердила програму відновлення міста.

Так звана «Програму комплексного відновлення території Конотопської міської територіальної громади Сумської області» включає план заходів для відновлення та покращення життя в громаді, а також для вирішення соціальних, економічних, інфраструктурних та екологічних проблем.

Місто сильно постраждало від російських атак. Станом на кінець 2024 року в Конотопській міській територіальній громаді було пошкоджено багато об’єктів:

  • 149 житлових об’єктів: 111 багатоквартирних будинків (861 квартира) та 38 приватних споруд.
  • 37 об’єктів соціальної інфраструктури.
  • шість об’єктів культури, зокрема палац культури і кінотеатр.
  • два релігійні об’єкти.
  • чотири соціально-побутових об’єкти.
  • 15 лікувальних закладів, зокрема поліклініки та лікарні.
  • 90 промислових та комерційних об’єктів, включаючи податкову службу та підприємства.
  • 76 об’єктів бізнесу (магазини, аптеки, кафе).
всі матеріали Конотопської міської ради

Пошкоджено також частину дорожньої та трамвайної інфраструктури, зокрема майже дев’ять км трамвайних колій.

В місті вже реалізується 48 різних проєктів, серед яких: вісім проєктів міжнародної технічної допомоги, 31 проєкт у сфері соціального розвитку та навчання з партнерами: ЄС, SI Baltic Sea Neighbourhood Programme, МЗС Польщі, Фундація ПАУСІ, ІСАР Єднання, ПРООН, МОМ, SDLG. та дев’ять проєктів у сфері інфраструктури. Та дев’ять проєктів у сфері інфраструктури за підтримки програми відновлення України (URP), GIZ, МЗС Німеччини, БФ «Repower Ukraine Foundation», «Енергія природи», «MEDAIR», Київської школи економіки та «People in Need Ukraine».

В рамках нового плану в місті створять ветеранський простір «Єдність і Сила», а також організують стаціонарне відділення «Дім» для людей, які потребують підтримки.

У громаді також модернізують газові котельні, встановлять твердопаливні котли, мультипаливні котельні, когенераційні установки та теплові насоси. Також збудують сонячну станцію на очисних спорудах на вулиці, встановлять сонячні панелі для комунальних та бюджетних закладів громади.

Також передбачені й масштабні проєкти будівництва і покращення інфраструктури, як от будівництво укриттів : протирадіаційне укриття для Конотопського ліцею №9 і укриття для музичної школи №2. Також створять мобільні бомбосховища в закладах освіти.

Окрім цього модернізують водоочисну станцію, водопровідні та теплові мережі, а також трамвайні колії та тягові підстанції. Оновлять Привокзальну площу та планують збудувати артезіанську свердловину для водопостачання, модернізуватимуть каналізаційні мережі та розвиватимуть дорожню інфраструктуру.

Що стосується будівництва, планується створити регіональний полігон для управління відходами, реконструювати гуртожиток у селі Підлипне в багатоквартирний будинок і побудувати спортивно-реабілітаційний комплекс.

Крім того, хочуть оновити дитяче відділення Конотопської центральної лікарні імені академіка М. Давидова, а також збудують новий багатофункціональний комплекс на території Конотопської дитячо-юнацької спортивної школи по вул. Успенсько-Троїцькій.

У громаді планують провести капітальний ремонт дошкільного навчального закладу №11 «Вітерець» у Конотопі. Для розвитку спорту відбудують стадіон «Юність» Конотопської дитячо-юнацької спортивної школи та збудують багатофункціональний спортивний комплекс на території стадіону «Локомотив».

Відбудують також Кінотеатр «Мир» та створять відкритий простір на базі Конотопського міського центру культури і дозвілля.

Водночас розвиватимуть авіаційний музей, створять креативний простір у селі Підлипне, історико-меморіальний комплекс Конотопської битви 1659 року та туристичні маршрути. Планують відкриття молодіжного центру «КОМПАНІЯ» і багатофункціонального простору на базі Конотопського міського палацу культури. З метою благоустрою створять зони відпочинку в парках і скверах.

Головним питанням для Конотопської громади є фінансування проєктів, оскільки вартість деяких з них сягає мільярдів гривень. Наприклад, будівництво сонячної станції коштуватиме понад 30 мільйонів гривень, а реконструкція водопровідних мереж на вулиці Путивльська — близько дев’яти мільйонів гривень.

Основними джерелами фінансування є надходження з державного бюджету через гранти та субвенції для розвитку інфраструктури, освіти та медицини. Крім того, громада може отримати підтримку через програми «eRecovery» та «eRobota», які спрямовані на відновлення інфраструктури та розвиток малого бізнесу. Європейський Союз також планує надати Україні 50 мільярдів євро до 2027 року для відновлення та модернізації країни.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button