Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 256 днів. За цей час ми опублікували 26009 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/lviv1256

До старого будинку в Галицькому районі Львова добудували зовнішній ліфт, повідомляє сторінка. «Так люблю той Львів, що бракує ми слів».

За даними пабліку, на третьому поверсі будинку живе людина, яка пересувається на колісному кріслі. Проєкту посприяло місто. Ліфт спорудили у подвір’ї триповерхівки.

Фото: facebook.com/lviv1256


Від грудня 2029 року будівельні норми зобов’язують встановлювати ліфти у житлових будинках на чотири поверхи і вище. Для триповерхових будівель вони рекомендовані. Ця вимога ДБН поширюється на нове будівництво та реконструкцію, однак українські міста практикують добудову ліфтів і в старих будинках. Часто єдина можливість це зробити — це прибудувати ліфт ззовні фасаду.

У 2021 році такий ліфт встановили у школі №100 на вулиці Франка, де навчаються незрячі діти. Оскільки будівля є пам’яткою архітектури, це рішення викликало суперечки серед містян.

Фото: Юліан Чаплінський

Так само у 2021 році зовнішній ліфт добудували до фасаду поліклініки на вулиці Генерала Чупринки 43. Це коштувало місту шість мільйонів гривень.

Фото: «Зручне місто»


У Вінниці цьогоріч вирішили втілити нетиповий проєкт із пристосування вже наявного ліфта в багатоповерхівці вулиці Зулінського, де живе ветеран, що пересувається на колісному кріслі. підйомник і шахту розширять, і зроблять другий вхід із двору. Таким чином ліфт матиме два входи — ззовні та з під’їзду.

Зображення: facebook.com/SAMorgunov

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button