Стос паперу, чек щохвилини, кулька-олівець: божевільні годинники на виставці в Мілані (фото)
Один із «годинників» — склейка з 1440 листків паперу, на яких треба вручну відмічати кожну секунду.
Один із «годинників» — склейка з 1440 листків паперу, на яких треба вручну відмічати кожну секунду.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 262 днів. За цей час ми опублікували 26048 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Під час тижня моди в Мілані 7-13 квітня проходить виставка годинників 24 Hours, на якій демонструють 24 дивні концептуальні ідеї для вимірювання часу, повідомляє Dezeen.
Куратор — канадський дизайнер Джеймі Вулфонд — поставив учасникам умови: годинник має монтуватися на стіну та не перевищувати 50 сантиметрів у кожному вимірі.
Сам він створив годинник під назвою Final Sale («Останній розпродаж»). Це касовий апарат із вбудованою функцією годинника. Щохвилини апарат друкує чек із часом і датою, і цей папірець падає на підлогу. Щодоби годинник друкує 1440 чеків. За рік, таким чином, набереться понад 525 тисяч.
Французький дует Dach & Zephir створив Dendrochro, який складається з трьох модулів, кожен із яких вимірює різну одиницю часу: години, хвилини та секунди. В основі ідеї лежить дендрохронологія — метод вимірювання віку дерева за віковими кільцями. Диски обертаються кожен зі своєю швидкістю.
Дует берлінських дизайнерів Studio Œ презентував Belle — дзвінок із алюмінієвим корпусом, наповненим сухим горохом. Він дзвонить кожні чверть години. Можна встановити таймер. Він відсилає до тих часів, коли в людей не було персональних годинників, і вони орієнтувалися на дзвін годинника ратуші чи церковні дзвони.
Японець Сігекі Фудзісіро створив годинник, надихнувшись іграшкою — лабіринтом, в якому рухаються кульки. Time by Crayon — це паперовий диск, що обертається, і кулька з пастелі лишає на ньому слід. З часом лінія стає все темнішою, а кулька стирається. За 80 днів діаметр кульки зменшується до двох міліметрів.
Американець Сем Ньюман, що живе в Копенгагені, презентував 24-Hour Clock (Manual). Це склейка з 1440 листків паперу (число хвилин у добі), розмічених квадратиками для позначок — яких загалом 86 400 (число секунд у добі).
Користувач має відмічати ручкою кожну секунду. Точність цього «годинника» залежить від обсесивності людини, яка бажає в такий спосіб змарнувати цілу добу.
Нідерландський дизайнер Кріс Кабел вважає, що наручні годинники стали рудиментом, тож у проєкті Wrist to Wall він перетворив електронний наручний годинник на настінний, помістивши його під лупу.
Greta від Марко Компардо — це лише дві стрілки з пенопласту.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті