В Уельсі працює вже кількадесят «бібліотек речей» — муніципальних прокатів, де можна позичити корисні інструменти
Більшість бібліотек безкоштовні, інші встановлюють власні ціни. Кожна громада вирішує, що є справедливим.
Більшість бібліотек безкоштовні, інші встановлюють власні ціни. Кожна громада вирішує, що є справедливим.
Уряд Уельсу та організація Benthyg Cymru заохочують людей відвідувати «бібліотеки речей» — по суті це місцеві сервіси прокату речей де можна позичити чи здати у користування необхідні предмети.
Це допомагає людям заощаджувати гроші, дотримуючись принципу «Не купуй, а позичай», і створює економіку спільного використання, підтримуючи малозабезпечені верстви населення, пише The Progress Playbook.
Саме слово «Benthyg» означає «позичити» валлійською. Ідея проста: люди можуть брати на прокат різноманітні речі щоденного вжитку, від електроінструментів до побутових предметів, що допомагає зберігати гроші і ресурси. Це можуть бути спеціалізовані пилососи, машинки для витягання пасти, перфоратори тощо.
Ініціатива була офіційно заснована у 2020 році за підтримки уряду Уельсу в рамках стратегії Beyond Recycling. Уельс став першою країною, що створила національну мережу «бібліотек речей», впроваджену в інфраструктуру громади та публічні системи, і з того часу заснування створено 28 бібліотек, які працюють у різних містах і селах. Бібліотеки розташовані в громадських центрах, транспортних контейнерах.
Це не лише новаторський підхід до економіки замкнутого циклу, але й практичний спосіб турботи про суспільство та планету.
Через сервіс Benthyg Cymru вже пройшло понад 18 000 успішних замовлень, і це число постійно зростає. Орієнтовно за цей час заощадили понад 500 тисяч фунтів. Також запобігли викидам понад 220 000 кг CO₂ в атмосферу.
Деякі бібліотеки речей безкоштовні, інші встановлюють свої ціни. Кожна громада вирішує, що є справедливим, і нікому не відмовляють у доступі. Іноді речі надаються безкоштовно або за принципом «плати, скільки можеш». Важливо, щоб кожен мав можливість користуватися бібліотеками, незалежно від фінансових можливостей.
Це приклад економіки добробуту, де важливі не тільки зростання, але й справедливість, стійкість і піклування про всіх. Бібліотеки речей не тільки допомагають зменшити відходи, але й об’єднують людей. Вони дають можливість ділитися знаннями, навичками та підтримкою. Волонтери отримують нові навички і більше впевненості, а люди, які позичають речі, знайомляться з сусідами. Так громади стають не тільки місцем для життя, але й для розвитку і взаємної підтримки.
Нагадуємо, що департамент соціальної та ветеранської політики КМДА заперечує інформацію про нібито збитки у 60 мільйонів гривень, завдані бюджету.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті