Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 261 днів. За цей час ми опублікували 26048 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
всі фото: Karl Banski, Koen Mol

Архітектори з NEXT architects спроєктували 26-метрову оглядову вежу в лісовій зоні Айндерхайде в Нідерландах.

Вежа розташована вздовж маршруту польоту кажанів, тому на різних висотах у ній є ніші та порожнини, де тварини можуть зимувати, спарюватися та гніздитися, пише Archdialy.

Проєкт, замовлений муніципалітетом Бергейк і підтриманий провінцією Північний Брабант та Боскаліс, включав співпрацю з WSP, Mos Ecological Advice and Research і ландшафтними архітекторами H+N+S.

Сторожова вежа Ейндерхайде побудована з ламінованої модрини та термічно обробленої сосни, з вирізами на різних висотах. Дизайн включає гвинтові сходи, які ведуть до головного оглядового майданчика, а також відкривають вид на ліс і поле.

Дерево, з якого зведена вежа, підходить для проживання кажанів, оскільки нагадує їх природне середовище — дерева. Крім ніш для зимового притулку в підвалі, на фасаді вежі є 20 спеціальних місць, де кажани можуть відпочивати або створювати нові сім’ї.

Нагадуємо, що у 2023 році у Боярці Володимир Ветроградський врятував 260-річний дуб, який постраждав від буревію. Дерево росло біля Боярського краєзнавчого музею. Через пошкодження в дубі почав розвиватися гриб, і частина дерева відпала, залишивши великий отвір всередині. Ветроградський вирішив зробити з порожнини житло для кажанів і дрібних птахів, оскільки місць для їх гніздування стало менше.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button