Рівне Рівне: у місті створюють 8-кілометровий безбар’єрний маршрут
Проєкт, який передбачає масштабування на Дніпро, Харків і Одесу, оплачує приватний фонд.
Проєкт, який передбачає масштабування на Дніпро, Харків і Одесу, оплачує приватний фонд.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 262 днів. За цей час ми опублікували 26050 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Рівному почали облаштовувати безбар’єрний маршрут, який сягатиме майже вісім кілометрів. Зараз почався ремонт на центральній вулиці Симона Петлюри — це перший етап ініціативи «Рівне Рівне». Роботи планують закінчити за два-три місяці.
«У планах встановити правильні бордюри, які не спричинятимуть незручностей людям з інвалідністю, а також покласти бруківку і тактильну плитку. Аварійні ділянки, які були на цьому об’єкті, також доведуть в належний стан», — повідомляє міська рада.
Проєкт Inclusivity Route ініціював благодійний фонд «Корабель допомоги», що його очолює дніпровський підприємець Микита Плясов. Планують створити доступні для всіх інфраструктурні простори у містах України.
Пілотним містом обрали Рівне. Надалі аналогічні маршрути з’являться у Дніпрі, Харкові, Одесі та інших містах.
«Завдяки чотиримісячній підготовці нам вдалося розробити та підготувати пішохідний шлях, який обʼєднає точки тяжіння міста інклюзивною інфраструктурою. Мета — гарантований проїзд по маршруту для людини на колісному кріслі, а також іншим категоріям маломобільних громадян», — пояснює Плясов.
У березні фонд підписав меморандум із міськрадою Рівного. Та отримає вісім мільйонів гривень на реалізацію проєкту.
У Рівному маршрут з’єднає ключові локації міста, зокрема ЦНАП, обласну адміністрацію, бізнес-коворкінг для ветеранів. Вздовж маршруту буде зроблено такі зміни:
«Також заплановано висадження нових дерев по всьому маршруту, навіть у місцях, де їх раніше не було», — додає Плясов.
Команда проєкту надихалася європейським досвідом, зокрема Данії, Швейцарії та Нідерландів.
Новини проєкту повідомляють на сторінці Inclusivity Route.
Нагадаємо, окремо існує держава ініціатива з влаштування безбар’єрних маршрутів у 12 містах: Києві, Бучі, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Кропивницькому, Львові, Рівному, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Тернополі та селищі Опішня.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті