Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 285 днів. За цей час ми опублікували 26216 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Дмитро Десятерик

Двоповерхове приміщення на Оболоні в Києві, де у грудні відкрилася «Книгарня Є», раніше займало казино. Фото опублікував кінознавець Дмитро Десятерик.

Будівля до появи книгарні, 2015 рік. Зображення з Google Maps
Будівля зараз. Фото: Дмитро Десятерик

Простір відкрили на вулиці Левка Лук’яненка, 29, біля метро «Мінська». Меблі та декор — від українських брендів Wood Mood, KRASKA furniture bureau, BROOX та Gunia.

Фото: Дмитро Десятерик

На стінах розмістили розписи та каліграфічні роботи сестер Лопухіних і Катерини Скороход.

Ілюстрації засновано на концепції літературознавця Ростислава Семківа: українські письменники постають у різних сюжетах разом зі світовими. Так, на одній із них Жан-Жак Руссо, Григорій Сковорода та Іммануїл Кант прогулюються під античними колонами. На іншій — чаюють Агата Крісті, Ольга Кобилянська, Леся Українка, Вірджинія Вульф та Сельма Лагерлеф.

Фото: instagram.com/knyharnia_ye.lukianenka
Фото: instagram.com/knyharnia_ye.lukianenka

«Вона просто дуже якось приємно організована всередині. Порівняно з купою книгарень, в яких була за цей рік, — прямо номер один. Дуже затишне місце», — пише фахівчиня відділу промоції читання Українського інституту книги Віра Скуратова.

Фото: Дмитро Десятерик

У книгарні є зала для подій, дитяча зона, кав’ярня та бар. Проводять презентації нових видань, музичні концерти, майстер-класи з танців тощо.

Фото: Дмитро Десятерик

Азартні ігри були заборонені в Україні від 2009 року, але цей бізнес частково легалізували у 2020-му.

Водночас під час великої війни, приблизно з 2023 року почався бум книгарень. Ще до пандемії показники кількості книгарень в Україні були в 10 разів нижчі за середньоєвропейські. Після заборони ввезення книжок з Росії українські видавництва позбулися серйозного конкурента. 

Фото: Дмитро Десятерик

У 2024 році девʼять найбільших книжкових ритейлерів України заробили понад два мільярди гривень, збільшивши загальний виторг на 65%.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button