Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: energy

Вчені з Корейського Університету Інчхон створили прозорі сонячні панелі, які нагадують звичайне скло і по суті перетворюю вінка на сонячну станцію

Професор Джундонг Кім і його команда розробили спеціальну шарувату структуру (гетеро-структуру), яка генерує електрику без блокування світла. Панелі виготовлені з діоксиду титану та оксиду нікелюю. Вони поглинають ультрафіолетове світло і пропускають звичайне світло, завдяки чому залишаються прозорими, одночасно генеруючи енергію.

Ці прозорі сонячні панелі можуть живити будівлі без необхідності встановлювати громіздкі сонячні панелі на даху. Вони ідеально підходять для високих будівель, теплиць та смарт-технологій, забезпечуючи чисту енергію без зміни зовнішнього вигляду.

Ця технологія дозволяє знижувати використання викопного палива і збільшувати частку чистої енергії. Вона також зберігає сучасний вигляд будівель, пропонуючи розумний спосіб боротьби зі змінами клімату без привернення уваги.

Та вчені з корейського університету не єдині, хто займається технологією прозорих сонячних панелей. Дослідники з Мічиганського університету (MSU) також розробляли панелі, які поглинають невидимі спектри світла, такі як інфрачервоне й ультрафіолетове, використовуючи органічні солі.

Німецький стартап Heliatek GmbH розробив частково прозорі сонячні панелі, які поглинають близько 60% світла.

Хоча ідея прозорих сонячних панелей, які можуть перетворити звичайне вікно на сонячну станцію, виглядає привабливою, традиційні (темні) панелі краще підходять для збору енергії на обмеженому просторі, наприклад, для маленьких станцій. Прозорі панелі ідеальні, коли потрібно зберегти корисну площу. До того ж ця технологія поки тільки розвивається.

Нагадуємо, що швейцарський стартап Sun-ways створив першу змінну сонячну електростанцію між рейками на залізничній колії. Сонячну систему встановлять на стометровій ділянці залізниці в кантоні Невшатель.


Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button