Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 26263 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Відкриття ТЦ у лютому 2025 року. Завершено головне панно, оздоблення колон — ще ні. Фото: facebook.com/retin.artem

Розквіт мозаїк як монументального мистецтва в України припав на радянські роки, однак все частіше у публічному просторі з’являються й сучасні твори в цій техніці. Один із останніх прикладів — мозаїка на фасаді торгового центру Obriy Trypil у місті Українка на Київщині.

Ескіз для мозаїчного панно площею 160 квадратних метрів на вулиці вулиці Соснова 5 створила Анастасія Лелюк. Команда з 5-9 художників працювала над ним із листопада по березень, йдеться в інтерв’ю Harper’s Bazaar з авторами.

Фото: womo.ua

«Здається, це найбільша монументалка часів незалежності», — зазначає культурна менеджерка та співкураторка проєкту Тетяна Тадай, до якої звернувся девелопер із пропозицією створити мозаїку. До проєкту згодом долучилися компанії «Агромат» та Alterra Group, які раніше співпрацювали з Тадай.

Натхненням для ескізу стала трипільська тема, яка, на думку художників, висвітлює локальну історію — село Трипілля розташоване поруч з Українкою. Орнаменти та малюнки відсилають до ритмів трипільської кераміки.


Ініціатори запросили охочих долучатися до роботи за донат. Так зібрали 45 тисяч гривень, більшу частину яких передали майстерні дронів художниці Маргарити Половінко — вона загинула на початку квітня цього року.

Деякі мешканці Українки допомагали викладати мозаїку за донат. Дехто з місцевих казав, що все дуже гарно, а хтось — що виглядає по-радянськи, а один раз приліпили жуйку на колону.

Фото: instagram.com/icyce_

«Цей проєкт створює противагу випадкам руйнування монументального спадку — і це для мене головна цінність, хочу вірити, що далі буде тільки краще», — каже Анастасія Лелюк.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button