Муніципальна варта заблокувала входи до Музею на Поштовій площі. Його співзасновниця почала голодування
У КМДА анонсували реставрацію Поштової станції — через це територію взяли під охорону.
У КМДА анонсували реставрацію Поштової станції — через це територію взяли під охорону.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 301 днів. За цей час ми опублікували 26341 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Муніципальна варта Києва заблокувала входи до території Музею на Поштовій площі. Це пояснюють підготовкою до реставрації будівлі Поштової станції. Але разом із тим перекрито доступ представникам громадської організації, що дев’ять років опікується підземним містом.
«Були зірвані замки на верхньому майданчику, перекриті проходи на нижній майданчик, територію середньовічної пам’ятки», — повідомила Інтерфаксу-Україна співзасновниця «Музею на Поштовій» Ольга Рутковська.
Рутковська розпочала голодування. Активісти також встановили намет та залишилися чергувати на Поштовій площі вночі.
Представники Муніципальної охорони, яких активісти називають «приватною армією нашого мера», пояснюють свою присутність необхідністю забезпечувати спостереження за будівлею Поштової станції, про плани реставрації якого нещодавно повідомив Департамент охорони культурної спадщини.
Тоді ж у КМДА заявляли, що муніципальна охорона найближчим часом візьме будівлю під свій контроль та встановить сигналізацію. Також здійснюватиметься відеонагляд.
«У нас немає зазіхань на будинок Поштової станції. Але є величезне є бажання все-таки довести до результату основну справу, щоб в підземному просторі Поштової площі запрацював комфортний, зручний, цікавий сучасний археологічний музей», — наголошує Рутковська.
За її словами, Поштова станція — досі де-юре у складі проєкта будівництва підземного ТРЦ, який почався в часи Януковича. Будівля не має окремого землевідводу — її розташовано на території пам’ятки археології.
На цьому місці у 2013 році почали готуватися до будівництва підземного торгового центру. Під час археологічих розкопок виявили артефакти часів Київської Русі та середньовічну вулицю. Договір із забудовником розірвали. 2018 року Верховна Рада надала підземному місту статус пам’ятки національного значення та рекомендувала створити музей.
Доки повноцінний музей не створено, активісти зареєстрували його 2021 року у формі громадської організації — музей працює працює на підставі закону «Про музеї і музейну справу». До місць розкопок водять групи туристів. Команда проєкту домоглася розробки технології консервації та зробила 3D-реконструкцію.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті