У Києві у пенсіонера з деменцією за комунальні борги забрали квартиру
Новий власник перепродає квартиру з націнкою 60%.
Новий власник перепродає квартиру з націнкою 60%.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 335 днів. За цей час ми опублікували 29132 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?

У Києві набув розголосу випадок із 76-річним пенсіонером Іваном Берестецьким, у якого за комунальні борги конфіскували квартиру. Чоловік зараз перебуває у лікарні і, як пише oboz.ua, у нього виявили деменцію.
Берестецький мешкав у однокімнатній квартирі на сьомому поверсі дев’ятиповерхівки на проспекті Шухевича на лівому березі з 1980 року. Останні десятиліття жив сам, про рідних невідомо.
Від 2004 року він не сплачував за комунальні послуги. Також не мав лічильника, через що на нього списували всі втрати води у будинку. Виставляли рахунки за затоплення. В результаті накопичився борг у 875 тисяч гривень переж житловим корпоративом «Харчовик-4». Голова ЖБК розповів, що сантехніка у Берестецького була в аварійному стані, з крана безперервно текла вода. У відповідь пенсіонер, за словами сусідів, «писав якісь дивні величезні листи з незрозумілими вимогами на Верховну Раду та президента»
«Коли йому вибивали двері, він плакав не через те, що його виселяють, а через самі зламані двері», — писав журналіст Олександр Литвин.

Берестецького забрала швидка. Зараз він перебуває в терапевтичному відділенні лікарні №8. Соціальні служби досі не оформили його до державного пансіонату. «У нього деменція, але як давно вона розвивається, визначити неможливо. Немає нікого, хто міг би розповісти про його поведінку вдома — ні родичів, ні друзів», — розповіли медики.
У квітні квартиру площею 40 квадратних метрів продали з державного аукціону за 1 мільйон гривень (19,6 тисячі євро). Купив її Дмитро Береговий, рієлтор, який живе за кордоном. У його власності — понад десять квартир у старому фонді. «Його бізнес — купувати такі об’єкти за безцінь і продавати дорожче. Хоча в розмові Дмитро цього не визнав. Казав, що купує для своїх дітей», — зазначив Литвин.

Голова ЖБК заявив, що з продажу квартири погасять борг. Решту, близько 125 тисяч гривень, мають віддати пенсіонерові.
Новий власник виставив квартиру на OLX вже за вищою ціною: спершу 1,8 мільйона, потім знизив до 1,6 мільйона (31,7 тисячі євро).

У квітні 2026 року Верховна Рада ухвалила закон, за яким помешкання зможуть вилучити у разі, якщо заборгованість становить більш як 50 мінімальних зарплат (432 350 гривень).
Виселення з житла дозволено у випадку, якщо боржнику буде надано інше постійне місце проживання.
© Хмарочос | 2025
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті