На відкритих слуханнях щодо обговорення процедури відбору кандидата на посаду головного архітектора Києва активісти напрацювали сім конструктивних пропозицій для конкурсної комісії, пише активіст Арсеній Фінберг.

На засіданні 16 січня комісія домовилася про 12 критеріїв оцінки кандидатів і зафіксувала це в протоколі №3. У цьому списку були наявні професійні (досвід в містобудуванні, досвід управління, інтегрованість в міжнародне професійне середовище), і етичні критерії (відсутність в практиці кандидатів зруйнованих пам’яток, зіткнень з громадою, тощо), а також критерії оцінки стратегій кандидатів.
Згідно з підзаконним актом нового закону про держслужбу, який набуде чинності в травні, критеріальна оцінка кандидатів є обов’язковою. Натомість на останньому засіданні 3 березня комісія, проголосувавши 10 голосами з 19, постановила вважати сформовану раніше критеріальну оцінку необов’язковою, а кожному з членів комісії запропонувала вибрати свою п’ятірку фіналістів позначками-хрестиками. Таким чином комісія перетворила професійний конкурс на політичне голосування.
Після цього активісти відкликали представників громади — Євгенію Кулебу і Наталю Кондель-Пермінову, і збиралися позиватися до суду, щоб оскаржити конкурс на посаду головного архітектора.
У середу, 9 березня, вони опублікували відкритий лист, у якому пропонують міському керівництву такі кроки щодо відновлення легітимності конкурсу:
— розглянути питання допуску до фінальної стадії конкурсу всіх кандидатів, які пройшли тестування;
— чітко визначити, за якою процедурою відбуватиметься фінальне голосування: процедура повинна обов’язково включати критеріальну оцінку кандидатів, а голосування кожного члена комісії має бути опубліковано відразу після голосування;
— розглянути можливість введення в критеріальне голосування принципів, закладених в «Положення про проведення конкурсів», що розробляється групою авторів «Закону про Держслужбу», оцінити по кожному критерію за шкалою від 0 до 2;
— провести публічні презентації стратегій кандидатів у приміщенні з вільним доступом (наприклад, колонній залі КМДА) з чітким регламентом і модерацією, а також теледебати; розглядати відмову від участі в публічних презентаціях і теледебатах як відмову від подальшої участі в конкурсі;
— делегувати одного з учасників комісії, а також представника громадськості (за рекомендацією членів комісії від громадськості) для проведення переговорів про організацію телеефіру, обговорення сценарію і формату теледебатів, який дозволить якісно розкрити для широкої аудиторії тему вибору Головного архітектора і розвитку міста.
— прийняти рішення — рекомендувати меру одного кандидата-переможця або двох, що посіли перші місця в рамках логіки, закладеної в новий закон про держслужбу;
— розглянути питання про проведення інтерв’ю на поліграфі кандидатів, які отримали 100 і 90 балів на тестуванні (або всіх кандидатів).
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті