Архітектори показали проект першої smart-вулиці в Києві

Дата публікації: 7.11.2016 Розділ: Топ-новини

Проект буде реалізовуватися в експериментальному форматі Living lab, що передбачає активну участь у проектуванні жителів вулиці та відвідувачів публічних просторів. Вулицю реконструюють за ініціативи Kyiv Smart City. Ескізний проект розробляли команди архітектурного бюро Cullmann Workshop, Platforma Buro й студії Sugudesu.

ghj1

 

В рамках проекту Melnykova Smart Street на вулиці заплановано встановлення світлофорів, що запобігають утворенню заторів, системи освітлення наземних пішохідних переходів, датчиків для людей з проблемами зору, вільний простір для людей з обмеженою мобільністю. В основі ескізів лежить проектне рішення дорожньо-транспортної розв’язки, підготовлене інститутом «Киевдормостпроект».

Також передбачається відмежування торгівельної зони, система відеофіксації правопорушень і деталізована якісна дорожня розмітка.

ghj

Квартал стане дружнім до навколишнього середовища завдяки енегрозберігаючому освітленню вулиць, формуванню системи зелених насаджень і паркових ділянок, налагодженій системі сортування і переробки сміття. Тут встановлять «розумні» лавки та зупинки із сонячними батареями та можливістю підзарядки гаджетів.

Міські активісти сприйняли ідею позитивно, проте висунули ря зауважень. Серед найважливішого, зазначили про необхідність звузити, а не розширити проїжджу частину, облаштувати острівців безпеки на пішохідних переходах й велосипедні доріжки.

ghj2

 

Опублікувати в соцмережах

Підтримати проект

Підписуйтесь на розсилку і щотижня отримуйте наші найкращі публікації до себе у поштову скриньку. Обіцяємо не спамити!