Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Натомість пропонується розподіляти ці кошти на громадські проекти через «Бюджет участі».
За словами автора петиції Філіпа Альїда, незважаючи на створення системи «Громадський бюджет», є декілька значних факторів, які не дозволяють системі працювати повноцінно та розкрити весь потенціал. Одним із них є так званий «депутатський фонд».
Його суть полягає у тому, що кожному депутату Київради видається приблизно 800 тисяч гривень на рік з київського бюджету, якими він розпоряджається одноосібно. Пояснюється це тим, що депутат може цим самим допомогти профінансувати певний недолік в місті чи допомогти невеликим бюджетом для певного проекту. На практиці ж більшість фонд використовують з метою власного піару.
Зазначається, що в 2018 році на депутатські фонди заплановано виділити більше 100 мільйонів гривень з бюджету Києва. Саме ці кошти пропонується перенаправити у петиції на збільшення фонду бюджету участі. На даний момент, загальна сума бюджету участі складає 50 мільйонів гривень.
Електронна петиція – це онлайн-сервіс для громадян, який діє з листопада 2015 року на сайті Київради і дає можливість донести ініціативи соціально активних громадян до Київради. Петиція приймається до розгляду в тому випадку, якщо її підписали 10 тисяч і більше осіб протягом 90 днів.
Нагадаємо, в Києві завершилося голосування за проекти, подані на громадський бюджет.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті