Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Перша демонстрація робіт мала відбутися ввечері 19 квітня у Національній музичній академії України імені Чайковського, але за годину до початку події працівники без пояснень прибрали експонати.

Фото: life.pravda.com.ua

На виставці Фундація Терещенків мала презентувати фотографії київських будівель з поясненнями, в якому стані перебувають зараз будівлі та хто винний у їхньому «знищенні». Інформацію про архітектурні будівлі-пам’ятки збирали декілька місяців Фундація та об’єднання громадських організацій «Київське віче». Вони під час багатомісячних розслідувань з’ясували, хто власник того чи іншого будинку та за якою схемою його вивели з комунальної власності і з яким наміром об’єкт руйнують. Проте, коли гості та організатори прийшли – експонатів вже не було, розповіли автори виставки «Українській правді. Життя». Працівники консерваторії прибрали їх за годину до початку події без жодних пояснень, хоча виставку попередньо узгодили.

Фото:life.pravda.com.ua

Організатори намагались з’ясувати чому виставка скасована, проте їм відповіли, що консерваторія не може бути пов’язана з політикою.

«Я не можу це офіційно коментувати, але наскільки я знаю, ця виставка була спрямована проти чинної влади. Надсилайте офіційний запит і ми відповімо у встановлений законом термін», – прокоментував закриття перший проректор академії Анатолій Бровій.

Проте голова Фундації Олена Терещенко заперечує причетність виставки до політики, оскільки її підготували громадські організації, які хочуть врятувати ці будівлі та публічно оприлюднити це питання. На цьому вечорі також планувати благодійний вечір, зібрані кошти з якого мали піти на збереження пам’яток Києва

«Ми самі винні, що вирішили розмістити виставку у державному навчальному закладі, якою є Національна музична академія. Ми не врахували, що академія у підпорядкуванні Мінкульту і що Мінкульт навряд чи зрадіє цим фотороботам», – про це «Українській правді. Життя» розповіла Олена Терещенко.

Додамо, що цю фотовиставку не дають провести уже не вперше. Раніше Фундація намагалась провести її 18 квітня під час парламентських слухань, але їм не вдалось.

За словами Олени Терещенко, на цьому вони не здадуться, намагатимуться таки розмістити виставку у Верховній Раді, а також в інших місцях і навіть навчальних закладах столиці.

Нагадаємо, що минулого тижня активістам заборони встановлювати білборди про переселенців та через погрози насилля закрили виставку про насилля.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button