Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
П’ятого липня Верховна Рада проголосувала за постанову «Про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі», повідомляє прес-служба парламенту.
Документ, який набув чинності з моменту прийняття, передбачає присвоєння місцю археологічних розкопок на Поштовій площі статусу пам’ятки національного значення та створення музею.
У пояснювальній записці наголошується, що музей має стояти на аутентичній основі, на тому самому місці, де археологи розкопали культурний шар ХІІ століття.
«Головним змістом музеєфікації досліджених на Поштовій площі об’єктів є їх збереження “in situ” (тобто, у місці виявлення). Будівництвом і подальшою долею підземного археологічного музею (створеного саме на Поштовій площі!) має опікуватися державна влада… Нема сумніву, що такий музей, під який бажано віддати весь підземний простір стане місцем паломництва киян і гостей столиці», – підкреслюють автори проекту.
Згадно з постановою, Кабмін має вжити необхідних заходів для музеєфікації артефактів, а КМДА рекомендовано інформувати громадськість про стан музеєфікації об’єктів для зменшення соціальної напруги.
Розкопки на Поштовій площі велися у 2014-2017 роках на площі понад 2000 кв.м. Археологи віднайшли частину міста ХІІ століття, з дерев’яними парканами, настилами, рештками зрубів та інших споруд.
Компанія «Хенсфорд-Україна» планує звести тут підземний торговельно-розважальний центр. Забудовник запропонував компромісний варіант із відведенням під музей частини одного з поверхів ТРЦ та можливість побачити фрагмент розкопок крізь скляну підлогу.
У червні Київрада прийняла рішення про музеєфікацію артефактів на Поштовій, утім не розірвала інвестиційний договір із забудовником. Після засідання активісти почали акцію протесту, яка триває досі. Анабелла Моріна оселилася у наметі на Поштовій та оголосила голодування. Активісти наголошують, що археологчні артефакти не мають бути доправлені де-інде, а музей слід створити саме на місці знахідок.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті