Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У неділю, 22 липня, художники планують розмалювати будівельний паркан на Поштовій площі, декларуючи цим підтримку створення археологічного музею.
Організує акцію художник Володимир Кузнєцов. В якості учасників відмітилися художник Вова Воротньов, мистецтвознавиця Євгенія Моляр, художниця Лада Наконечна та інші.
До розмалювання паркану під керівництвом художників можуть долучитися всі бажаючі. Наразі вирішуються організаційні питання, зокрема – який ескіз обрати, аби розпис зайняв якомога менше часу, адже довжина паркана лише з боку Поштової – 40-50 метрів, з іншого боку – ще близько 20 метрів.
Нагадаємо, компанія «Хенсфорд-Україна», створена за два місяці до проведення тендеру, планувала побудувати під Поштовою площею підземний ТРЦ. Але 2015 року під час будівельних робіт виявили археологічні артефакти.
Будівництво призупинили, і почалися археологічні розкопки, в ході яких знайшли квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо. Також було знайдено давніші археологічні шари, тому археологи припускають, що в разі продовження досліджень можна виявити домонгольські артефакти ІХ століття.
Активісти вимагають створити музей на місці виявлення знахідок і розірвати договір із забудовником. Забудовник пропонує таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей частину приміщення на одному з поверхів.
25 червня Київрада ухвалила у першому читанні рішення про розірвання договору. 17 липня рада при КМДА схвалила присвоєння знахідкам на Поштовій статусу пам’ятки археології, історії і містобудування. Далі ці документи спрямують до Міністерства культури.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті