Кліматологи підбили підсумки літа: воно увійшло в п’ятірку найспекотніших в історії Києва
Осолбивістю цього літа став контраст між дощовим червнем і сухим серпнем.
Осолбивістю цього літа став контраст між дощовим червнем і сухим серпнем.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Середня температура повітря цьогорічного літа у Києві склала +21,5ºС, що на 2,8ºС перевищило кліматичну норму. Про це повідомляють кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, розташованій на проспекті Науки (саме там роблять замірювання температури й опадів).
Таким чином це літо посідає третю-п’яту позицію серед найтепліших у Києві з 1881 року, тобто від початку спостережень.
Найхолоднішим виявився день 7 червня, коли температура під ранок опустилась до +8,5°С. Найспекотнішим було 15 серпня, коли температура після полудня піднялась до +32,8°С.
Днів зі спекою, яка перевищила 30°С, було 12, причому дев’ять із них у серпні.
Кліматологи пікреслюють контраст між дощовим червнем, коли у Києві випало 111 мм – півтори місячні норми опадів, і сухим серпнем, у якому було лише 22 мм опадів. Загальна кількість опадів за літо склала 95% кліматичної норми.
Загалом температура перших восьми місяців перевищила кліматичну норму на 2,2°С, що виводить 2018 рік на третю позицію серед найтепліших за 137 років. Опадів при цьому випало 91% кліматичної норми.
Нагадаємо, цього літа було декілька сильних злив, з якими не впоралася інфраструктура міста. Зокрема, найпроблемнішою ділянкою посадовці визнали тунель біля станції метро «Дорогожичі». Також заливало територію біля метро «Лівобережна», яку торік ремонтували до «Євробачення», але при цьому не замінили зливостоки. Мер Кличко заявив, що зливову каналізацію на «Лівобережній» зроблять цього року.
У Парижі впроваджують план з охолодження міста у спеку створенням нових зелених зон. Тим часом у Києві досі практикується радикальне обрізання дерев методом топінгу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті