Картку киянина перетворять на Муніципальну картку. Що зміниться?
Проект передбачає, що Муніципальна картка стане єдиною картою містянина.
Проект передбачає, що Муніципальна картка стане єдиною картою містянина.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
25 вересня в КМДА презентували проект Муніципальної картки, якою пропонують замінити Картку киянина, пише Вечірній Київ.
Наразі Картку киянина використовують переважно як соціальну картку для отримання пільг. Проект Муніципальної картки передбачає суттєве розширення її функцій.
Проект передбачає, що Муніципальна картка стане єдиною картою містянина та ідентифікатором особистості, таким собі «паспортом жителя Києва». Це поширюється не лише на офіційно зареєстрованих у місті жителів, але й тих, хто працює або навчається в Києві.
Таким чином, Муніципальна картка створить умови для монетизації пільг. Також за її допомогою місто зможе збирати статистику, прогнозувати потреби населення, транспортні потоки тощо.
Муніципальна картка дозволить оплачувати проїзд у всіх видах транспорту (після запровадження єдиного електронного квитка); оплачувати комунальні послуги; отримати доступ до проектів Громадського бюджету, міських петицій, ЦНАПів; записатися до сімейного лікаря онлайн; відстежити місцеперебування дитини, доступ до е-журналу, розкладу, оплати шкільних обідів тощо.
Картка киянина діє з 2012 року. Наразі в системі вже зареєстровано 1,5 мільйони користувачів, з них 600 тисяч пенсіонерів. Цього року запустили мобільний додаток.
Нагадаємо, система електронного квитка в наземному громадському транспорті може запрацювати в тестовому режимі вже з першого листопада. Утім, поки що йдеться лише про картку для окремих видів наземного транспорту – автобусів, трамваїв, тролейбусів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті