Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 151 днів. За цей час ми опублікували 25200 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Візуалізації: TMRW / Dezeen

У данській столиці Копенгагені відведуть ділянку площею 35 тисяч квадратних метрів під еко-поселення, збудоване з повторно використаних матеріалів – бетону, дерева та скла, повідомляє видання Dezeen.

Проект під назвою UN17 Village мають реалізувати у районі Ерестад. Раніше тут було зведено кілька житлових комплексів за проектами BIG Architects (VM Houses, Mountain Dwellings, 8 House).

У конкурсі на проектування еко-поселення перемогла архітектурна студія Lendager Group and Årstiderne Arkitekter, яка обійшла BIG Architects, котрі теж брали участь.

Поселення складатиметься з 400 квартир. Кожен модуль будинку матиме зелений дах і колектор дощової води, який зможе збирати півтора мільйона літрів на рік. Будівлі використовуватимуть виключно геотермальну та сонячну енергію.

Передбачається, що публічними просторами будуть користуватися не лише жителі будинків, але й усі мешканці Ерестаду. Це має зменшити соціальну нерівність.

У комплексі будуть конференц-центр, ресторан, теплиці та заклади для фуд-шерингу – останні мають заохочувати людей вирощувати власні продукти та ділитися надлишком замість того, аби їх викидати.

UN17 Village позиціонують як перший будівельний проект у світі, який відповідатиме усім 17 «цілям сталого розвитку», – програмі, ухваленій на саміті ООН 2015 року. Архітектори сподіваються, що модель цього еко-поселення стане прикладом для наслідування в усьому світі.

Читайте також: Ян Ніккер з бюро MVRDV про архітектуру сталого розвитку та діалог з громадськістю

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button