На території біля аеродрому «Чайка» під Києвом хочуть звести житлові будинки
Забудовник планує побудувати п'ять черг ЖК «Чайка», де житиме 25 тисяч людей. Це буде окреме місто.
Забудовник планує побудувати п'ять черг ЖК «Чайка», де житиме 25 тисяч людей. Це буде окреме місто.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Держгеокадастр виявив грубі порушення у проекті будівництва двох житлових комплексів «Чайка-2» і «Чайка-3» – багатоповерхівки планують звести на приаеродромній території у селищі Чайки під Києвом. Про це йдеться у відповіді головного управління Держгеокадастру в Київській області на запит ГО «Стоп Нелегал».
Забудовник – девелоперська компанія «ОМОКС» на чолі з Олексієм Кулагіним. Наразі в селі Чайки під Києвом збудовано першу чергу ЖК «Чайка», це 33 введені в експлуатацію будинки, в яких живуть 12 тисяч мешканців. На сайті ЖК «Чайка» повідомляється, що до 2025 року мають завершити всі п’ять черг. Проект має фактично стати містом з населенням 25 тисяч мешканців.
В результаті проведеної працівниками Держгеокадастру перевірки, виявилося, що забудовник не звертався до Украероруху за погодженням умов забудови, в той час як ідеться про території, де має бути встановлений особливий порядок будівництва.
«Місцерозташування та висота об’єктів можуть негативно вплинути на безпеку польотів та роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації», – повідомили в Держгеокадастрі.
Нагадаємо, сільрада Софіївської Борщагівки погодила будівництво семи десятиповерхових будинків на на приаеродромній території аеропорту «Київ». За інформацією Державіаслужби України, у цій зоні в 1976 та 2007 роках трапилися дві авіакатастрофи, внаслідок яких загинуло 53 людини.
Голова ради директорів аеропорту «Київ» не виключає, що через забудову доведеться обмежити кількість рейсів. Багатоповерхівки є перешкодами для літаків при формуванні траєкторії заходу на зліт і посадку.
У вересні з’явилася петиція до Київради з вимогою заборонити нічні авіарейси та польоти гучних літаків в аеропорту «Київ». Вона не набрала достатньої кількості підписів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті