Апеляційний суд Києва дозволив називати декана Теслю «псевдонауковцем»
Науковиця виграла судову суперечку з деканом, який розповідає про поклик метеоритів.
Науковиця виграла судову суперечку з деканом, який розповідає про поклик метеоритів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Дев’ятого січня Київський апеляційний суд задовольнив апеляцію співробітниці Інституту математики НАНУ Ірини Єгорченко, визнавши її право називати декана Університета ім. Шевченка Юрія Теслю псевдонауковцем.
У 2016 році Єгорченко назвала Теслю «відомим псевдонауковцем», виступаючи з трибуни Верховної Ради. Науковиця входить до спільноти «Дисергейт», яка викриває плагіаторів у науці.
Тесля подав до суду «за образу честі, гідності та ділової репутації» і вимагав 50 тисяч гривень моральної компенсації. У жовтні 2018 року Печерський суд виніс рішення на його користь.
Це перша в історії України наукова суперечка, яку перенесено до залу суду.
11 січня о 14:00 Єгорченко та інші науковці проведуть прес-конференцію, на якій розкажуть, чому це судове рішення є важливим для української науки й освіти.
Тесля є автором «теорії несилової взаємодії», описаної в його книзі «Диалоги с Теслей». Теорія будується на припущенні, що «матеріальний Світ є продовженням іншого світу, функціонально й емоціонально більш значущого». «Метеорит, пролітаючи повз планету, отримує інформацію про те, що його хтось кличе. Їх там зібралося багато», – каже Тесля.
В одній із лекцій декан пояснює студентам, що з моменту зародження світу протони не знали, як їм рухатися, але в процесі матерія навчилася «виробляти рефлекси». Фрагменти відеозаписів із такими тверодженнями декана висміяли в передачі Майкла Щура.
Нагадаємо, Валерія Бебика, автора теорії про «Античну Україну-Елладу» номінували на Шевченківську премію.
Читайте також, як у Києві захистили дисертацію про ноосферну освіту і породження Поля Свідомості Абсолютним Ніщо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті