Апеляційний суд Києва дозволив називати декана Теслю «псевдонауковцем»
Науковиця виграла судову суперечку з деканом, який розповідає про поклик метеоритів.
Науковиця виграла судову суперечку з деканом, який розповідає про поклик метеоритів.
Фото: The Ukrainians, The Gate Agency
Дев’ятого січня Київський апеляційний суд задовольнив апеляцію співробітниці Інституту математики НАНУ Ірини Єгорченко, визнавши її право називати декана Університета ім. Шевченка Юрія Теслю псевдонауковцем.
У 2016 році Єгорченко назвала Теслю «відомим псевдонауковцем», виступаючи з трибуни Верховної Ради. Науковиця входить до спільноти «Дисергейт», яка викриває плагіаторів у науці.
Тесля подав до суду «за образу честі, гідності та ділової репутації» і вимагав 50 тисяч гривень моральної компенсації. У жовтні 2018 року Печерський суд виніс рішення на його користь.
Це перша в історії України наукова суперечка, яку перенесено до залу суду.
11 січня о 14:00 Єгорченко та інші науковці проведуть прес-конференцію, на якій розкажуть, чому це судове рішення є важливим для української науки й освіти.
Тесля є автором «теорії несилової взаємодії», описаної в його книзі «Диалоги с Теслей». Теорія будується на припущенні, що «матеріальний Світ є продовженням іншого світу, функціонально й емоціонально більш значущого». «Метеорит, пролітаючи повз планету, отримує інформацію про те, що його хтось кличе. Їх там зібралося багато», – каже Тесля.
В одній із лекцій декан пояснює студентам, що з моменту зародження світу протони не знали, як їм рухатися, але в процесі матерія навчилася «виробляти рефлекси». Фрагменти відеозаписів із такими тверодженнями декана висміяли в передачі Майкла Щура.
Нагадаємо, Валерія Бебика, автора теорії про «Античну Україну-Елладу» номінували на Шевченківську премію.
Читайте також, як у Києві захистили дисертацію про ноосферну освіту і породження Поля Свідомості Абсолютним Ніщо.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті