Пожежа частково зруйнувала столітню будівлю на території Лаври. Що наразі відомо? (оновлено)
Постраждалу будівлю передали в безоплатне користування УПЦ МП в 2013 році.
Постраждалу будівлю передали в безоплатне користування УПЦ МП в 2013 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На території Києво-Печерської Лаври увечері 14 січня горіла двоповерхова будівля, зведена на початку ХХ століття.
За повідомленням ДСНС, вогонь спалахнув в одній із кімнат на другому поверсі та розповсюдився на дах. Внаслідок пожежі, яку вдалося загасити до 20:00, частково обрушилися перекриття між дахом і другим поверхом.
Жертв і постраждалих немає – будівлею не користувалися.
Попередньою причиною пожежі у поліції назвали підпал. Порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 194 – умисне знищення або пошкодження майна.
Як щойно стало відомо з заяви очільника поліції Києва Андрія Крищенка, підозрюваного в підпалі затримали. Це 24-річний чоловік без постійного місця проживання.
«Перебуваючи у стані сп’яніння, він підпалив матраци, які були у будівлі… Мотиви злочину не повязані з релігійними переконаннями», – повідомив Крищенко.
Будівлю на вулиці Лаврській, 23 спроектував на початку ХХ століття єпархіальний архітектор Євген Єрмаков. Відпочатку вона слугувала лабораторним корпусом лаврської лікарні, пише depo.ua.
За радянських часів у комплексі будівель з’явилася одна з перших клінік із боротьби зі CНІДом.
У 2013 році Кабмін передав в безоплатне користування УПЦ МП комплекс споруд, включно з корпусами Інституту епідеміології й інфекційних захворювань. У жовтні клініка з усіма пацієнтами переїхала у будівлю біля Протасового яру.
Після цього корпуси, зокрема і постраждала від пожежі будівля, не використовувалися, реконструкцію тут не проводили.
Нагадаємо, що наприкінці листопада 2018 року Міністерство культури розпочало перевірку церковних коштовностей і святинь, які були передані Києво-Печерській Лаврі, починаючи з 1988 року. Днями міністр культури Євген Нищук повідомив, що під час інвентаризації виявили нестачу кількох ікон.
Торік журналісти програми «Схеми» виявили, що архітектурні об’єкти Києво-Печерської Лаври в останні роки зазнали значних змін, зокрема, було перебудовано 57-й корпус, Північну браму, Монастирські мури, браму біля 54-го корпусу, Гостиний дім та контору, огорожу монастирського саду, вхід до Галереї від Ближніх до Дальніх печер, а ще з’явились три новобудови і баня.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті