Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Хмарочос       

17 січня в галереї «Бурса» на Подолі відкрилася виставка «Дезеленізація», присвячена діяльності «Київзеленбуду».

З осені учасники ініціативи DE NE DE збирали фотографії обрізаних, кронованих та вирубаних дерев. З цього матеріалу скомпонували частину експозиції.

Одна з фотографій кронованого дерева на виставці «Дезеленізація»

Відвідувачі виставки могли взяти флаєри, зроблені з паперу з насінням рослин, і закопати їх у землю. Організатори також підготували варіографічні значки, зображення на яких міняється залежно від кута зору. Наприклад, дерево з пишною кроною перетворюється на обрубаний стовбур, або напис «2063 працівників працює» змінюється фотографією комунальника, що показує середній палець.

Фото: Хмарочос

Художниця Ксенія Гнилицька записала відеозвернення до Київзеленбуду, в якому розповідає, що за час головування Віталія Кличка комунальниками було «нещадно кроновано» 97 500 дерев.

«О короткозорі поплічники Зелебуду! Нехай ваші вишки здригнуться, а бензопили не заведуться!» – вигукує Ксенія і хреститься.

Вова Воротньов розробив схему «регулярного паркінгу». Ідея відсилає до регулярного парку – геометричного способу планування зеленої зони.

Тетяна Євсєєва надала копії розробленого у 1950-х роках амбітного плану «місто-сад Нова Каховка», який передбачав облаштування 10 гектарів парку на території пустелі – Олешківських пісків.

Фрагмент плану «місто-сад Нова Каховка»

Зоя Звиняцьківська презентувала відеозапис акції, які відбулася 2016 року в Маріїнському парку за підтримки журналу «Хмарочос». Волонтери переставили лави лицем до фонтану. З 1940-х років розташування лав навколо фонтану створювало активну публічну зону. Але за невідомою логікою комунальники не лише переставляють лави до фонтану спиною, але й засаджують вид на фонтан деревами.

Фото: Julia Kyrylets

В рамках виставки відбудеться низка подій, зокрема:
23 січня о 19:00 Ольга Папаш розповість про власний досвід роботи в «Київзеленбуді»;
25 січня о 19:00 відбудуться показ фільму «Dendro Dreams» Тети Цибульник та Еліаса Парвулеско, а також ембієнт-сесія від DenniswithY(midi8);
30 січня о 19:00 Тетяна Євсєєва прочитає лекцію «Де є місто-сад?»;
1 лютого о 19:00 презентують комікс Марії Катрич та Патріса Петерсона;
6 лютого о 19:00 пройде дискусія про міське озеленення;
8 лютого о 19:00 відбудеться презентація фільму «Фітоінтер’єри» Наталки Дяченко.

Виставку буде відкрито до 14 лютого.

Одна з фотографій, що ілюструють діяльність «Київзеленбуду», на виставці «Дезеленізація»

Читайте також: Навіщо в Києві роблять масове кронування дерев

Нагадаємо, 20 грудня депутати Київради підтримали рішення про мораторій на «омолоджувальну обрізку» дерев у Києві, який діятиме два роки. Водночас кияни нарікають, що комунальники не припиняють обрізати дерева.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button