Петиція за легалізацію медичної марихуани в Україні за тиждень зібрала 13 тисяч підписів
Підписувати петицію закликала очільниця МОЗ Уляна Супрун.
Підписувати петицію закликала очільниця МОЗ Уляна Супрун.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На сайті Верховної Ради зареєстровано петицію з вимогою законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до медичного канабісу.
Автори наголошують, що препаратів з канабісу потребують більше 20 тисяч дітей з фармрезистентними формами епілепсії, сотні тисяч онкохворих, більше ста тисяч паліативних пацієнтів, а також десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.
Зокрема, марихуаною лікують хронічний біль, анорексію, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, герпес, виразки, втрату ваги під час СНІДу та багато інших хвороб.
Використання препаратів на основі конопель наразі врегульовано законами Канади, США, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії тощо.
Натомість в Україні усі канабіноїди перебувають у списку речовин, які не можуть бути використані в медицині та науці. Законодавство передбачає кримінальне переслідування вчених за дослідження терапевтичної цінності канабіноїдів.
Збір підписів почався 30 січня і триватиме до 30 квітня. За шість днів петицію підписали вже понад 13 тисяч осіб із 25 тисяч необхідних. Серед підписантів – громадські організації й фонди, такі як «Афіна. Жінки проти раку», «Діти з гемофілією», «100%Життя» тощо.
Підписати петицію закликала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
«Використовувати канабіс у медицині, звісно з певними застереженнями, – нормальна світова практика», – заявила вона.
Супрун пояснила, що медична марихуана відрізняється від рекреаційної тим, що в першій переважає вміст канабідіолу (КБД) – активної речовини, яка знеболює, розслабляє, гальмує і майже не має психотропної дії.
Нагадаємо, торік голова Нацполіції Києва Андрій Крищенко заявив, що зберігання наркотиків без мети збуту слід декриміналізувати. Натомість поліція продовжує регулярно звітувати про затримання громадян із незначними дозами марихуани.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті