Freedom House понизив Україну в рейтингу свобод через напади на активістів і ромів
Порушення права мати суперечливі погляди – це те, чого хоче Росія, вважають правозахисники.
Порушення права мати суперечливі погляди – це те, чого хоче Росія, вважають правозахисники.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна опустилася в рейтингу демократичних свобод Freedom House за 2018 рік, залишившись «частково вільною» країною.
У списку Україна розташувалася на 75 місці. При цьому аналітики не враховували в оцінці свобод окупований Росією Крим – ситуацію на півострові окреслено в окремій доповіді.
У звіті вказано, що рейтинг України впав через напади на активістів та нетерпимість у суспільстві. Зокрема йдеться про напади на ромів з боку націоналістичних угрупувань. Також аналітики Freedom House зазначають, що попри низку позитивних реформ корупція залишається системною.
«Йдеться про свободу слова, зібрань, право відрізнятися від інших людей і мати суперечливі погляди, – і почуватись у безпеці, висловлюючи ці погляди. І війна з Росією дійсно підриває здатність України бути вільною. І це, як кажуть експерти, те, чого хоче Росія», – прокоментував для Голосу Америки Марк Бехрендт, директор програм з Європи і Євразії Freedom House.
Читайте також: У Верховній Раді Ігор Луценко й лідер С14 переконували ромів, що вони цигани
«Ми бачимо діяльність праворадикальних екстремістів. Заяви про те, що це відбувається, сприйматимуться як непатріотичні», – додав він.
Росія посідає 128 місце, Білорусь – 130-е. Обидві країни характеризуються як «не вільні».
Очолюють список Фінляндія, Норвегія та Швеція. США опустилися на 33 місце через атаки на пресу з боку адміністрації Дональда Трампа.
Freedom House склали окрему таблицю «найгірших із найгірших». Таджикістан охарактеризували як «фамільну клептократію», Узбекістан – як «закриту поліцейську державу», а Туркменістан – «нафтову клептократію».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті