У Вінниці збудують багатоквартирний будинок з сонячними панелями та тепловими насосами
Багатоквартирник матиме інноваційну систему опалення, вентиляції, струмозабезпечення, а також рішення для маломобільних мешканців.
Багатоквартирник матиме інноваційну систему опалення, вентиляції, струмозабезпечення, а також рішення для маломобільних мешканців.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 307 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Вінницький підприємець Віталій Дужак вирішив збудувати багатоквартирний енергоефектифний дім з сонячними панелями та колекторами. В інтерв’ю з Vlasno підприємець повідомляє, що квадратний метр такого житла коштуватиме приблизно 800 доларів, а комунальні витрати впродовж року не перевищуватимуть 400 гривень на місяць.
Дужак зазначає, що знайшов забудовника, який погодився на проект. Готова і проектно-кошторисна документація. Як розповідає підприємець, ідея енергоефективного дому з’явилася в нього після купівля квартири.
«Ми усвідомили, що теплу і затишну оселю з екологічно безпечних матеріалів можна побудувати лише самотужки, але для молодої сім’ї це занадто дороге задоволення – потрібно 200-300 тисяч доларів», – розповідає Дужак Vlasno.
Принципи функціонування будинку – це зменшене споживання енергії та її генерація у самій будівлі. Як каже Віталій, зменшеного споживання енергії можна досягти завдяки спеціальним будівельним матеріалам і самій конструкції будинку, а генерація енергії в будівлі є завданням сонячної електростанції на даху та геліоколекторів. «Завдяки їх роботі електрикою та гарячою водою забезпечуватиметься весь будинок», – пояснює він. Будинок, за ідеєю Дружака, буде підключений до центральної системи, куди віддаватиметься згенерована вдень та влітку енергетика.
Система опалення працюватиме на теплових геотермальних насосах. Це допоможе утримувати в будинку прохолоду влітку та тепло взимку. Повітря в такому будинку має бути рівномірно теплим, буде також встановлено систему вентиляції, з якою, зокрема, вистачатиме кисню для сну, аби прокидатися на ранок без відчуття «важкої голови».
Будинок також буде під’єднано до міських систем водопостачання та каналізації, однак у будинку буде система водоочищення. Таке рішення дозволить мешканцям квартир не користуватися окремими фільтрами і пити якісну воду, запевняє підприємець.
Будинок Дужака матиме інклюзивний ліфт на два боки, який має бути зручним, зокрема, для батьків з візочками. Підприємець впевнений, що його ідея окупиться.
«Якщо у звичайних квартирах квадратний метр коштує 500-700 доларів, то у нашому ціна складатиме орієнтовно 800 доларів. Однак, ця переплата за метри окупиться, тому що мешканці нашого будинку будуть в рази менше сплачувати за комунальні послуги та будуть жити в умовах максимально комфортних і безпечних для здоров’я», – пояснює підприємець. Він додає, що сплачувати в такому житлі доведеться лише обслуговування інженерних мереж, утримання будинку, вивіз сміття тощо.
Наразі, розповідає Дужак, необхідно вирішити проблему з ділянкою для зведення будинка – це єдине, чого бракує для старту будівництва. Однак у чому полягає суть проблеми з ділянкою, Віталій не уточнює.
Читайте також: Під час реконструкції на вулиці у Вінниці облаштували велосмугу та платформи для зупинок трамвая
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті