Київ залучив експертів із Франції для консервації знахідок на Поштовій площі
Процес консервації деревини може тривати до кількох років.
Процес консервації деревини може тривати до кількох років.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фахівці з лабораторії ARC Nucle art, що у Греноблі, Франція, та Музею археології у Познані взяли участь у науковій конференції в Києві, присвяченій консервації археологічних знахідок, провідомляє прес-служба КМДА.
Досвід французьких і польських спецалістів, а також українських експертів із заповідника «Хортиця», Науково-дослідного реставраційного центру України, Інституту археології Києва та Інституту прикладної фізики використають у роботі майбутного Центру консервації предметів археології, зокрема під час консервації дерев’яних знахідок на Поштовій площі.
Артефакт із деревини готують до консервації, вимочуючи його у розчині протягом року.
Сам процес консервації може тривати до кількох років. Найдешевший і найтриваліший метод, який використовують фахівці в Греноблі, – природний, коли деревина сохне у підвішеному стані за певної температури і рівні вологості.
Другий метод – глибоке заморожування за -30°С, він займає лише кілька днів.
Третій метод – обробка розчином і гамма-опромінення, підходить лише для невеликих предметів. Цей метод французи часто використовують для комерційних замовлень: обробляють дорогий паркет і меблі з цінних порід дерева.
Днями міністр культури Євген Нищук запропонував відправити найкращих українських фахівців та реставраторів до Франції – для робіт із відновлення Собору Паризької Богоматері, що постраждав внаслідок сильної пожежі 15 квітня. Ця пропозиція викликала хвилю обурення: коментатори почали пропонувати українські пам’ятки, яким необхідна реставрація.
Нагадаємо, 2015 року під час будівельних робіт на Поштовій площі виявили археологічні артефакти, зокрема квартал середньовічного міста XI-XII століть тощо. Але активісти вимагають створити на цьому місці повноцінний музей і розірвати договір з компанією «Хенсфорд-Україна», яка планувала побудувати під площею ТРЦ.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті