На честь кожного українського політв’язня в РФ у центрі Києва висадили квіти (фото)
Питання про звільнення Сєнцова має стати головним під час наступного засідання європарламентарів, вважають актвиісти.
Питання про звільнення Сєнцова має стати головним під час наступного засідання європарламентарів, вважають актвиісти.
Усі фото: Тетяна Терен / facebook
Сьогодні, 10 травня, акцією під назвою «Do you remember?» у Києві вшанували п’яту річницю ув’язнення Олега Сєнцова. На честь кожного з восьми сотень незаконно ув’язнених Росією українців акторка Римма Зюбіна запропонувала флешмоб з висадження квітів у Хрещатому парку. Про це повідомляє Укрінформ.
«Ці квіти називаються канни, і це дуже символічно, тому що Олег Сєнцов – кінорежисер. Його місце на знімальному майданчику. В Чехії посадили дерево для Олега Сенцова, в Каліфорнії посадили великий трояндовий кущ, в Словаччині посадили дерево за Миколу Карпюка. Зараз Free Sentsov значить не лише свободу Олегу Сенцову, це звучить як тег про звільнення всіх наших військовополонених моряків і політв’язнів», – пояснила Зюбіна.
Так, в рамках акції «Саджайте квіти, а не людей» поруч з каннами встановили таблички з іменами політв’язнів. У висадженні взяли участь, зокрема, режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк та вчений Ігор Козловський.
Зазначимо, наступного тижня у Гельсінкі відбудеться засідання Комітету міністрів Ради Європи. Тож під час акції кожному з посольств у Києві було передано листа від українських заручників у Кремлі. В такий спосіб активісти хочуть нагадати європейським парламентарям, що діалог з Володимиром Путіним слід починати із питання звільнення Сєнцова та усіх заручників Кремля, яких незаконно утримують за ґратами в Росії та на окупованих українських територіях. На думку учасників акції, це питання має стати основним на засіданні комітету.
Нагадаємо, кінорежисера Олега Сєнцова заарештували 10 травня 2014 року в Сімферополі. За сфабрикованим звинуваченням його засуджено до 20 років колонії в Тюменському місті Лабитнангі.
Минулого року звільнити Сєнцова закликав також Стівен Кінг. На той час режисер перебував у комі. Згодом він склав заповіт на випадок смерті. В жовтні митець припинив голодування, якого дотримувався 145 днів, через затвердження примусового годування.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті