Підземне місто на Поштовій площі стало пам’яткою національного значення
Археологічний об'єкт виявили 2015 року під час підготовчих робіт для зведення ТРЦ.
Археологічний об'єкт виявили 2015 року під час підготовчих робіт для зведення ТРЦ.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
22 травня, Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» на Поштовій площі стала пам’яткою археології та історії національного значення. Про це повідомляється на Урядовому порталі.
«Об’єкт дає нову інформацію про розвиток містобудування у середньовічному Києві. Завдяки унікальній збереженій дерев’яній забудові XI-XIII ст., характерній для середньовічних міст Київської Русі, є високоякісне джерело для вивчення та реконструкції історичного минулого столиці Київської Русі», – зазначається в документації об’єкта.
Нагадаємо, компанія «Хенсфорд-Україна» планувала побудувати під Поштовою площею ТРЦ. Але 2015 року під час будівельних робіт виявили археологічні артефакти.
Було знайдено квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо. Також було знайдено давніші археологічні шари, тому археологи припускають, що в разі продовження досліджень можна виявити домонгольські артефакти ІХ століття.
Активісти вимагали створити музей на місці виявлення знахідок і розірвати договір із забудовником. Натомість забудовник пропонував таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей частину приміщення на одному з поверхів.
Влітку Київрада ухвалила рішення про розірвання іниестиційного договору з забудовником, а в липні місто схвалило документацію щодо Поштової площі як пам’ятки археології, історії і містобудування. Згодом ці документи направили до Мінкульту. При цьому, забудовник погрожував Високим судом Лондона й тим, що «Україна загалом і Київ зокрема матимуть блідий вигляд». Інвестор виступав проти оприлюднення інвестиційного договору з КМДА. У КМДА також відмовилися показати документ, посилаючись на закладені в угоді пункти конфіденційності.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті