Восени відкриється інформаційний центр Бабиного Яру за проектом львівських архітекторів
Він працюватиме до відкриття Меморіального центру Голокосту в 2023 році.
Він працюватиме до відкриття Меморіального центру Голокосту в 2023 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Восени на території Бабиного Яру відкриється інформаційний центр, де надаватиметься інформація про історію масових розстрілів у Бабиному Яру та реалізацію Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр». У конкурсі на проектування центру перемогло львівське архітектурне бюро Mistudio. Про це повідомляється у прес-релізі організації.
Простір матиме квадратну форму, з пусткою в центрі конструкції. Архітектори пояснюють, що ця прогалина символізує втрату.
«Ми хочемо створити інформаційний центр, який за допомогою активації емоцій, сенсорних, візуальних відчуттів розкриватиме відвідувачам історію кожного, хто був розстріляний у 1941 році в Бабиному Яру», – пояснюють авторки концепції Марія Процик та Ірина Волинець. Нагадаємо, бюро Mistudio належить також проект меморіалу Героїв Небесної сотні.
Місце розташування інформаційного центру запропонує робоча група від КМДА. Він працюватиме до відкриття Меморіального центру Голокосту в Бабиному Яру, яке заплановане на 2023 рік.
У тендері на розробку інфоцентру брали участь сім архітектурних студій з Києва, Дніпра та Львова: Mistudio, ARTTECNOLOGY, decorkuznetsov, 33BY Architecture, BURØ, Yakusha Design, KUDIN architects.
Проект, за яким будуватимуть сам Меморіал, оприлюднять 30 липня. До участі в конкурсі відібрали пропозиції 10 архітектурних бюро: BURØ architects (Київ), Diller Scofidio + Renfro (Нью-Йорк), Dorte Mandrup (Копенгаген), Eisenman Architects (Нью-Йорк), KAAN Architecten (Роттердам), merz merz (Берлін), querkraft architekten (Відень), Richter Musikowski Architekten (Берлін), Studio Odile Decq (Париж), Wolfgang Tschapeller (Відень).
Нагадаємо, на схилі в парку Слави будують другу чергу Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору за проектом польських архітекторів.
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) є некомерційною освітньою організацією, мета якої полягає у збереженні пам’яті про Голокост завдяки запуску меморіального центру в Києві.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті