Верховний Суд визнав вакцинацію обов’язковою: «Громадські інтереси важливіші за особисті»
Жителька міста Славута подала до суду, після того, як її невакциновану дитину не прийняли до дитсадка.
Жителька міста Славута подала до суду, після того, як її невакциновану дитину не прийняли до дитсадка.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26307 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Unsplash
Верховний Суд відмовив у відвідуванні дитсадка невакцинованій дитині жительки міста Славута Хмельницької області. Рішення від 17 квітня було оприлюднено в судовому реєстрі у травні, повідомляє LB.ua.
Жінка відмовлялася робити дитині щеплення від дифтерії, коклюшу та правця, заявивши, що не довіряє вакцинам. Через це дитину не прийняли до дитячого садка. Жінка подала позов до суду.
Славутський міськрайонний суд зобов’язав дитячий садок не перешкоджати дитині у здобутті дошкільної освіти.
Однак Апеляційний суд Хмельницької області скасував це рішення, пославшись на те, що право на дошкільну освіту нерозривно пов’язане з обов’язком проходити профілактичні щеплення, які гарантують безпеку й дитини, й оточення. Тобто реалізація права на освіту вимагала певних дій від позивачки.
Верховний Суд підтримав думку апеляційної інстанції, вказавши, що позивачка протиставляє індивідуальне право відмовитися від щеплення інтересу суспільства, зокрема інших дітей.
«Вимога обов’язкової вакцинації населення проти особливо небезпечних хвороб… є виправданою. У даному випадку превалює принцип важливості громадських інтересів над особистими», – йдеться у рішенні суду.
Постанова Верховного Суду оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, цього року в Італії зробили обов’язковою низку щеплень для відвідування дитсадків і шкіл.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за 2018 рік в Україні на кір захворіло більше осіб, ніж в усіх країнах Європи разом. Причина – низький рівень вакцинації.
У 2016 році Україна за рівнем вакцинації (менш як 50%) перебувала в одному ряду з Сомалі, ЦАР, Південним Суданом, Анголою та Екваторіальною Гвінеєю.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті