У Відні тестуватимуть заміну кнопок світлофорів камерами
Вони перключатимуть світло за допомогою технологій машинного навчання.
Вони перключатимуть світло за допомогою технологій машинного навчання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Наприкінці 2020 року на деяких пішоходних переходах Відня тестуватимуть камери, які замінять кнопки світлофора. Вони працюватимуть завдяки технологіям штучного інтелекту. Про це повідомляє New Atlas.
Система буде влаштована так: фотокамера контролює рівні світла на площі 8х5 метрів. Коли хтось зайде в цю зону, камера завдяки алгоритмам машинного навчання проаналізує подальшу траєкторію руху пішохода і за секунду визначить, чи збирається він переходити дорогу. Установка працює з загальноміською системою управління транспортом і визначає, як скоро світло «переходу» можна увімкнути за наявного транспортного потоку. Як тільки пішохід бачить світло, він може впевнено переходити дорогу. При цьому, якщо система побачить, що хтось підійшов до переходу і не став йти через дорогу, то запит на «світло» буде скасовано.
Читайте також: «Дітям не показувати»: як киянин агітує голосувати за облаштування переходів?
Зазначається, що система не збирає даних про пішоходів.
«Система працюватиме цілодобово, навіть за нестабільного струму», – повідомляють у команді проекту.
Нагадаємо, з червня на всіх станціях Київського метрополітену має запрацювати система відеоспостереження. Взимку цього року в Києві відбувся тестовий запуск системи відеоспостереження з технологією розпізнавання облич у місцях великого скупчення людей: у дошкільних навчальних закладах, школах, метро, лікарнях тощо. Відеоспостереження з розпізнаванням облич мало допомагати правоохоронцям у виявленні зловмисників, але натомість викликало обурення в мережі серед киян. Зокрема, виникли питання про правомірність фіксації облич містян без їхньої попередньої згоди. В свою чергу у підприємстві заявили, що третім особам зафіксовані дані не надходитимуть.
При цьому, раніше у Києві оприлюднювали персональні дані киян, які скаржились на комунальників у ЖЕКи та сервіс 1551. Тоді заступник голови КМДА Микола Поворозник запевняв, що комунальна бюджетна установа «Контактний центр міста Києва 1551» не передавала жодних списків громадян стороннім особам.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті