Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 246 днів. За цей час ми опублікували 23266 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/serge.utevsky 

Кияни спостерігають велику кількість метеликів у місті. Хмари метеликів помітили на Виноградарі, Оболоні, Печерську, в Голосіївському та Деснянському районах.

Як і минулого року, в Києві масово розмножилися метелики родини сонцевиків (Vanessa cardui, Vanessa atalanta, Nymphalis xanthomelas).

Фото: Міністерство екології та природних ресурсів України

«Розміри цьогорічного спалаху чисельності сонцевика рудого, схоже, гігантські, і пов’язані з монокультурою соняшника у степовій зоні і наступною міграцією на північ. Зупинити будякового сонцевика цьогоріч уже нереально», – пояснює член-кореспондент НАН України, завідувач відділу ентомології Інституту зоології НАН України, професор Віталій Корнєєв.

Вчений називає це явище катастрофою і пов’язує його з діяльністю агрохолдингів, які роками виснажують площі монокультурами соняшника без сівозмін і знищують природні резервації комах-паразитів, які стримували розвиток метеликів.

Фото: Міністерство екології та природних ресурсів України

Корнєєв зазначає, що за іронією долі, популяції метеликів живляться молодими соняшниками. Науковець прогнозує, що аномальна чисельність метеликів уже наступного року впаде до норми.

Фото: facebook.com/serge.utevsky

У Міністерстві природи розповідають, що сонцевики будякові мігрують на північ, щоб восени повернутися до Північної Африки. За добу вони здатні пролітати до 500 кілометрів.

Нагадаємо, в оранжереях ботсаду ім. Гришка, що на Печерську, працює виставка живих тропічних метеликів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button