Мінкульт планує внести пам’ятку на Поштовій площі до списку ЮНЕСКО
Почалася робота над концепцією історико-культурного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва».
Почалася робота над концепцією історико-культурного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство культури працюватиме над тим, аби археологічну пам’ятку на Поштовій площі було внесено до списку ЮНЕСКО. Про це повідомив міністр Євген Нищук.
Мінкульт визначив переможця у конкурсі на концепцію історико-культурного та туристичного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва». Це команда архітекторів і проєктувальників – Людмила Баженова, Вячеслав Гоцалюк та Олександр Приходько.
Завдання конкурсу полягало у тому, щоб запропонувати зв’язок між площею і майбутнім підземним музеєм – зокрема презентувати й якісну візуалізацію входу з поверхні площі.
Компанія «Хенсфорд-Україна» планувала побудувати під Поштовою площею торговельно-розважальний центр. Але 2015 року під час будівельних робіт виявили археологічні артефакти.
Було знайдено квартал середньовічного міста XI-XII століть, вулицю XVII-XVIII століть, поховання, монети різних епох, прикраси, посуд, кулі та стріли, княжі печатки тощо. Також було знайдено давніші археологічні шари, тому археологи припускають, що в разі продовження досліджень можна виявити домонгольські артефакти ІХ століття.
Активісти вимагали створити музей на місці виявлення знахідок і розірвати договір із забудовником. Натомість забудовник пропонував таки побудувати ТРЦ, виділивши під музей частину приміщення на одному з поверхів. Минулого літа Київрада ухвалила рішення про розірвання іниестиційного договору з забудовником.
У травні уряд оголосив місце розкопок на Поштовій пам’яткою археології та історії національного значення.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті