На Житомирщині депутати вимагають «прикрити» Кмитівський музей радянського мистецтва
Кмитівський музей спеціалізується винятково на мистецтві радянського періоду.
Кмитівський музей спеціалізується винятково на мистецтві радянського періоду.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Представників Житомирської обласної ради обурила назва музею радянського мистецтва у селі Кмитові, що під Житомиром. Через це вони вимагають звільнення директора, а також погрожують «закрити лавочку».
Кмитівський музей спеціалізується винятково на мистецтві радянського періоду й має в колекції твори переважно 1950-80-х років. Сама будівля є яскравим зразком радянської музейної архітектури.
Слово «радянський» прибрали з назви у 1991 році й наразі він офіційно називається «Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Йосипа Дмитровича Буханчука».
Водночас музейники нарікають, що за відсутності в назві слова «радянське» музей втратив означеність, яка вказувала на профіль наукової інституції та предмет роботи. Тож у соціальних мережах послуговуються оригінальною назвою – «Кмитівський музей радянського мистецтва».
Депутати Житомирської ОДА «свободівець» Сидір Кизін, Олена Галагуза та інші вважають, що така назва порушує закон про декомунізацію.
Читайте також: З’явилася мапа пам’яток модернізму Житомирщини
Мистецтвознавиця Євгенія Моляр, яка на волонтерських засадах співпрацює з музеєм, поскаржилася, що Галагуза телефонувала їй та на підвищених тонах погрожувала «закрити лавочку».
«Житомирська обласна рада роками ігнорувала те, що в музеї протікає дах, потрібна термінова реставрація 19 живописних творів, а в наукових співробітниць один ноутбук на відділ із трьох осіб. Саме обласна рада має це забезпечувати, згідно з законодавством, а втручатися у музейну роботу – не може. Але втручається!» – пише Моляр.
В офіційній заяві Кмитівський музей нагадує, що декомунізаційні закони не поширюються на діяльність музеїв.
10 серпня у Кмитівському музеї відбудеться відриття виставки «Читаючи уламки» у новоствореному відділі сучасного мистецтва. Виставку курує художник Нікіта Кадан. На ній буде презентовано твори Євгенії Білорусець, Володимира Воротньова, Ксенії Гнилицької, Андрія Сагайдаковського та інших відомих сучасних художників.
Деякі кияни повідомляють у соцмережах, що поїдуть на відкриття виставки, щоб підтримати Кмитівський музей. До Кмитова можна дістатися маршруткою Київ-Житомир, що відправляються від метро «Житомирська».
Нагадаємо, Львівська міська рада ухвалила рішення про захист мозаїк радянського періоду.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті