Найбільше дорожніх аварій стається у Голосіївському районі (інфографіка)
Головні причини аварій – порушення правил маневрування, недотримання дистанції та перевищення швидкості.
Головні причини аварій – порушення правил маневрування, недотримання дистанції та перевищення швидкості.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З початку 2019 року у Києві зареєстровано понад 22 тисячі дорожніх аварії, з яких 1241 – з потерпілими. Про це повідомляє пресслужба столичної патрульної поліції.
Найчастіше ДТП трапляються у вечірню годину пік у п’ятницю – з 17:00 до 18:00. Саме в цей час велика кількість автомобілів їде напрямку з міста. Найменше аварій стається у вихідні.
За видами ДТП переважають зіткнення двох і більше автомобілів (75%), далі йдуть наїзди на транспортний засіб, що стоїть (16%), наїзд на перешкоду (6%), наїзд на пішохода (2,5%) та наїзд на велосипедиста (0,3%).
Читайте також: Аварійність у Вінниці знизилася майже на 70%. Як цього досягли?
Головні причини аварій у місті – порушення правил маневрування (47%), недотримання дистанції (25%) та перевищення безпечної швидкості (13%). Якщо окремо аналізувати ДТП з потерпілими, то до цих причин додаються керування у стані сп’яніння та порушення правил проїзду перехресть.
Патрульна поліція опублікувала інфографіку, згідно з якою найбільше аварій трапилося у Голосіївському районі – 3239 за сім місяців. Зокрема, у 157 аваріях були потерпілі. Це майже 5%.
При цьому за кількістю аварій з потерпілими веде перед Дарницький район – там цей показник складає 158. Це 7% з загальної кількості ДТП.
У поліції зазначають, що в середньому за день у Києві на дорогу виїжджає понад 750 тисяч автомобілів. Кожен 1500-й водій порушує правила дорожнього руху і кожний 7500-й спричиняє аварію.
Зазначимо, що в низці європейських міст запроваджують стратегію Vision Zero («Нуль смертей»), яка передбачає передусім створення безпечного міського середовища. Головна ідея полягає в усвідомленні того, що людям властиво робити помилки, а система помилятись не повинна.
Завдяки Vision Zero у Швеції кількість смертельних випадків на дорогах за 20 років зменшилася практично вдвічі. Ініціативна група пропагує Vision Zero в Україні.
На початку 2019 року Київрада підтримали цільову програму з безпеки дорожнього руху до 2022 року. Вона розрахована на чотири роки, а фінансування складає 2,37 мільярда гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті