Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23635 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Студії живої історії

28-29 вересня на ВДНГ вдруге відбудеться Фестиваль живих історій, на якому презентують культурні й освітні проєкти, пов’язаних із культурною спадщиною, зокрема, радянською.

У програмі фестивалю – екскурсії та квести в місті, лекції, майстер-класи, кінопокази і вистави документального театру, а також дитяча і музична програма. Серед учасників – культурні інституції, незалежні ініціативи, а також бібліотеки, архіви та музеї.

Зокрема, на фестивалі буде майстер-клас із написання листа чорнилами і пером, презентація путівника Маріуполем зі спогадами місцевих про важливі для них місця, дослідження монументального мистецтва й архітектури радянського періоду у проєкті Ukrainian Modernism, екскурсія про єврейське минуле Івано-Франківська, презентація меморіалу «Бабин Яр», комікс «Луганськ, який ти?» тощо. Докладну програму буде опубліковано на сторінці програми Студії живої історії, а також у події на Facebook.

«Ми стикаємося з історією щодня: коли чуємо новини з телевізора на кухні у батьків, коли згадуємо з друзями, як вибивали кепси і наклейки в 90-х, коли їдемо на тролейбусі-гармошці, коли вибираємо книжку на букіністичному ринку. Усе, що привертає увагу і збурює емоції, – жива історія», – розповідає співкоординаторка фестивалю Катерина Єфремова.

Мета Фестивалю живих історій – знайти відповіді на такі питання: чи існує альтернатива поширеним нині наративам пам’яті? Як суспільство та влада можуть створювати інклюзивні та партисипативні простори пам’яті? Якою може бути історична політика сучасної України? Яка роль культури та мистецтва у цьому процесі?

«Маю відчуття, що зараз відкрилось нове вікно можливостей у формуванні політики пам’яті в Україні. Невідомо скільки часу воно буде відкритим. Я – мрійник, і мрію про те, щоб хороші професійні культурні, мистецькі, публічно-історичні ініціативи і проєкти були відомими ширшому загалу», – розповідає Тарас Грицюк, координатор програми фестивалю.

Фестиваль влаштовують ГО «Інша Освіта» та програма неформальної історичної освіти Студії живої історії.

Центральною локацією фестивалю стане 13-й павільйон ВДНГ, арт-резиденція Carbon. Вхід на всі події вільний.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button