Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: 贝莉儿, Unsplash

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт 1059 про скасування пайового внеску у розвиток місцевої інфраструктури при будівництві.

Чинне законодавство зобов’язує забудовника сплатити пайовий внесок, розмір якого коливається від 4% до 10% кошторисної вартості будівництва об’єкту.

Автори законопроєкту вважають такий внесок «квазіподатком на будівництво, який, з формальної точки зору, сплачується забудовником, однак фактичним його платником є покупець нерухомості».

«Крім того, пайовий внесок не має чіткого цільового характеру (відповідні кошти не обов’язково йдуть на розвиток інфраструктури), а оплата вартості приєднання до інженерних мереж зазвичай сплачується замовниками будівництва окремо від пайового внеску», – йдеться у пояснювальній записці.

Автори сподіваються, що ухвалення законпроєкту стимулює інвестиційну діяльность і покращить бізнес-клімат в Україні.

«Фактично пропонується зменшити податкове навантаження на забудовників. Пайова участь є компенсацією за навантаження на інфраструктуру міст за будівництво нових об’єктів. Тим самим проєкт закону передбачає скорочення фінансування інфраструктурних проєктів міст – менше садків, шкіл, доріг, оновлення комунікацій», – коментує законопроєкт колишній директор Департаменту благоустрою КМДА Дмитро Білоцерковець.

За його словами, за останні два з половиною роки Київ отримав близько 1,5 мільярда гривень пайових внесків.

У серпні президент Володимир Зеленський заявив, що протягом найближчих п’яти років інвестиції в інфраструктуру складують щонайменше 20 мільярдів доларів.

У вересні у Верховній Раді депутати пропрезидентської партії «Слуга народу» зареєстрували закопроєкт, який дозволяє приватизацію тисяч об’єктів: ВДНГ, Палац Спорту, стадіон «Олімпійський», «Тарілку» на Либідській, Льодовий стадіон тощо. Мета – також залучити інвестиції.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button