Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Серед співавторів законопроєкту – київські мажоритарники від «Слуги народу» Ганна Бондар, Дмитро Гурін та колишній директор 1+1 Олександр Ткаченко.

24 вересня група депутатів з фракції «Слуга народу» зареєструвала альтернативний проєкт закону про столицю під номером 2143-3. Це вже четвертий законопроєкт, яким пропонуються зміни у системі влади столиці. Нагадуємо, що всі проєкти будуть обговорювати в колонній залі Київради 30 вересня ввечері.

Авторами цього законопроєкту є група народних депутатів. Серед них Ганна Бондар, Дмитро Гурін, Давид Арахамія, Людмила Буймістер та Олександр Ткаченко.

Якщо попередні законопроєкти передбачають внести зміни у діючий закон про «Про столицю України місто-герой Київ», то цей проєкт прийняття нового закону, який би регулював управління містом. 

Які зміни чекають на місцеве самоврядування у Києві

Як пояснюють автори законопроєкту, прийняттям нового закону вони планують виправити існуючий незадовільний стан організації органів державної влади та місцевого самоврядування в Києві через запровадження «більш ефективного правового механізму поділу влади в столиці України».

Законопроєкт повністю переформатовує систему самоврядування у Києві. Згідно з ним, система місцевого самоврядування у місті Києві включає:

– територіальну громаду міста Києва;
– Київського міського голову;
– Київську міську раду;
– Київський магістрат (виконавчий орган Київської міської ради);
– територіальні громади районів у місті Києві;
– районні у місті Києві ради;
– районні у місті Києві адміністрації;
– органи самоорганізації населення.

Законопроєкт передбачає, що міський голова буде очолювати виконавчу гілку міської влади, зокрема Київський магістрат – виконавчий орган Київської міської ради, головувати на засіданнях Київської міської ради, а голова Київської міської державної адміністрації буде здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування та координувати діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Тріумфальне повернення районних рад

Однак найбільшою новацією законопроєкту є повернення районних рад у столицю з суттєво більшими правами та повноваженнями.

Якщо в попередньому законопроєкті від «Слуги народу» повноваження районних рад умовно поділяються на дві групи гуманітарні (школи, садочки, лікарні, соціальний захист населення) та майнові, до яких входить організація торгівлі на ринках, управління комунальним майном, то в новому законопроєкту повноваження районних рад визначаються законом «Про місцеве самоврядування в Україні»

Водночас районні ради отримують право формувати виконавчі органи – районні адміністрації. Згідно з проєктом, райадміністрацію очолює голова, який призначається районною у місті Києві радою за результатами відкритого конкурсу. Таким чином, проєкт 2143-3 усуває дублювання функцій районних адміністрацій та виконкомів районних рад, які є в попередньому законопроєкті 2143.

Читайте також: Реконструкція історичних будівель, агломерації, райради в Києві: що пропонують новообрані народні депутати містам

Законопроєкт фіксує точну кількість депутатів у районних радах – 20 осіб.

Що ж до інших новацій, то законопроєкт передбачає, що рішення Київської міської ради про встановлення меж районів в місті Києві приймається за поданням районних рад. Згідно з документом, районні ради можуть мати власний вимпел і герб, які затверджуються Київрадою.

Автори законопроєкту пропонують наділити районні ради правом законодавчої ініціативи вони мають право вносити проєкти рішень Київради на рівні з міським головою і депутатами Київради.

Як повідомили «Хмарочосу» в фракції «Слуга народу», вже завтра законопроєкт планують розглянути на підкомітеті місцевого розвитку та містобудування. 

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button