Суд взяв під варту забудовника Микитася і збільшив заставу у 15 разів
Прокурор заявив, що матеріали «прослушки» свідчать про те, що Микитась обговорював можливість вбивства свідка та одного з підозрюваних.
Прокурор заявив, що матеріали «прослушки» свідчать про те, що Микитась обговорював можливість вбивства свідка та одного з підозрюваних.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Максим Микитась. Фото: facebook.com/maxim.mikitas
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 22 жовтня змінила запобіжний захід для забудовника Максима Микитася, якого підозрюють в організації корупційної схеми з квартирами для Нацгвардії. Про це повідомляє Центр протидії корупції.
Микитасю обрали тримання під вартою до 14 листопада та збільшили альтурнативу у вигляді застави з 5,5 мільйонів гривень до 80 мільйонів. Підозрюваного взяли під варту одразу в залі суду.
Прокурор стверджував, що розсекречені матеріали «прослушки» свідчать про намагання Микитася перешкоджати розслідуванню, використовуючи свої зв’язки. Зокрема, підозрюваний, за словами прокурора, обговорював з різними людьми можливість вбивства свідка та одного з підозрюваних в цій справі.
За даними слідства, у 2000-х роках та «Укрбуд» та Нацгвардія (тоді ще управління внутрішніх військ МВС) уклали угоду про будівництво житлового комплексу на території колишньої військової частини біля метро «Печерська». В обмін на один гектар землі Нацгвардія мала отримати 50 квартир. Йдеться про ЖК «Аристократ» на вулиці Євгена Коновальця, 34.
Проте у 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди. Нацгвардія відмовилась від квартир на Печерську і натомість погодилася на 65 квартир у будинку, що його «Укрбуд» зводив біля метро «Бориспільська» – ЖК «Оберіг».
Слідчі підрахували, що вартість квартир на околиці була на 81,6 мільйона гривень менша, ніж тих квартир, що Нацгвардія мала отримати в ЖК «Аристократ». НАБУ порушило справу у 2017 році за матеріалами розслідування BIHUS.info.
У травні цього року детективи НАБУ провели обшуки в «Укрбуді» та в офісах і домівках окремих службовців Нацгвардії. Було затримано екс-командувача Нацгвардії Юрія Аллерова, а також гендиректора «Укрбуду» Олега Майбороду й оцінювачку компанії Алісу Гринчук.
Інфографіка: Центр протидії корупції
Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила запобіжні заходи підозрюваним. Наразі фігуранти не перебувають під вартою.
Також на початку літа Антимонопольний комітет оштрафував дві компанії, пов’язані з Микитасем, за змову під час тендеру на будівництво Шулявської розв’язки. Перед цим ті ж компанії було оштрафовано за змову під час двох інших тендерів.
Наприкінці вересня Микитась оголосив про продаж корпорації «Укрбуд Девелопмент». Сам він вийшов із будівельного бізнесу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті