Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 305 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Pixabay

Станом на 28 жовтня в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, із яких 18 – протягом жовтня. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

П’ять випадків дифтерії підтверджено лабораторно: в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.

При цьому від дифтерії вакциновано менш як 60% дітей віком до року та лише близько половини дорослих.

Про перший випадок дифтерії в цьому сезоні повідомила першого серпня позаштатна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська. Тоді захворіла 21-річна фармацевтка з Хмельницького. Вона вакцинувалася у дитинстві, але пропустила планове щеплення у 16 років.

В середині жовтня Ужгороді з симптомами дифтерії шпиталізували 15 іноземних студентів.

Потім на дифтерію захворів дев’ятирічний учень одного з ліцеїв Києва. У Центрі громадського здоров’я заявили, що дитина не мала вакцинації від дифтерії через відмову батьків, і допис про це міститься в медичній картці учня. Директорка ліцею запевняла 5 канал, що хлопчик мав усі щеплення.

Днями МОЗ повідомило про лабораторно підтверджений випадок дифтерії у 47-річного жителя Тернопільської області. Він вакцинувався два роки тому, але невідомо, чи мав щеплення до цього. Проте у МОЗ зазначають, що введена 2017 року вакцина таки запобігла ускладненням.

У МОЗ заявляють, що в Україні є 182 флакони сироватки – її вводять хворим для полегшення перебігу хвороби та зниження ризику летального результату. Про це повідомив гендиректор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта. Для лікування одного хворого в середньому використовують близько п’яти флаконів сироватки.

Хворобу викликає дифтерійна паличка, яка виробляє токсин. Збудник передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Симптоми дифтерії: біль у горлі, підвищення температури, набряк горла та сірий наліт на уражених органах, зокрема на мигдалинах. Через утворену в горлі плівку ковтання стає болісним. Якщо токсин потрапляє у кров і поширюється організмом, можуть бути уражені серце, нирки тощо.

За статистикою, 50 з 1000 інфікованих помирають. Саме через високу смертніть дифтерію важають небезпечнішою за кір. Важкий перебіг хвороби можливий за відсутності антитіл до токсину, які виробляються завдяки щепленню.

Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991–1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

Дивіться інфографіку: Наскільки Україна підготовлена до епідемії?

Згідно з результатами дослідження The Wellcome Trust, половина українців не вірить у ефективність вакцинації. Це один із найнижчих рівнів довіри до щеплень в світі.

Нагадаємо, влітку 2017 році в Україні спалахнула епідемія кору, яку МОЗ пов’язує з масовою відмовою від вакцинацій. Станом на сьогодні, з того часу на кір захворіли понад 115 тисяч людей, 41 особа померла.

Читайте також: Щеплення проти грипу в Києві: де зробити і як записатися?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button