Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Зображення: worldaidsday.org

Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і нечинною норму Міністерства охорони здоров’я, яка забороняла ВІЛ-інфікованим усиновлювати дітей.

Такого рішення домігся одеський адвокат Віталій Матвєєв, який захищав інтереси клієнтки з інвалідністю. Із тексту рішення суду випливає, що вона отримала відмову від Служби у справах дітей Одеської міськради на підставі наявності вірусу імунодефіциту.

«Ми скасували дискримінаційну норму, відтепер ВІЛ+ мають право на рівні зі всіма всиновлювати і оформляти опіку», – написав він.

Йдеться про наказ МОЗ від 2008 року, який встановлює перелік захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем.

Водночас законодавство України гарантує громадянам із ВІЛ усі права і свободи, передбачені Конституцією та законами.

Тож норму МОЗ суд визнав дискримінаційною.

Слід зазначити, що сучасна антиретровірусна терапія, яку отримують ВІЛ-інфіковані особи, дозволяє знизити вірусне навантаження до показників, які фактично не впливають на якість життя і не передбачають зараження інших. Ще 2013 року вчені дійшли висновку, що 20-річний ВІЛ-інфікований американець має всі шанси дожити до 70 років.

Навіть за відсутності терапії вірус не передається ані повітряно-крапельним, ані побутовим шляхом. Вірусу недостатньо для зараження у слині та сльозах ВІЛ-позитивної людини.

Нагадаємо, торік на вулиці Межигірській у Києві відкрили неприбутковий медичний центр «100% життя», в якому надають допомогу ВІЛ-позитивним пацієнтам, людям з груп ризику, а також усім іншим киянам.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button