Суд дозволив ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей
Норму Міністерства охорони здоров’я визнали нечинною.
Норму Міністерства охорони здоров’я визнали нечинною.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною і нечинною норму Міністерства охорони здоров’я, яка забороняла ВІЛ-інфікованим усиновлювати дітей.
Такого рішення домігся одеський адвокат Віталій Матвєєв, який захищав інтереси клієнтки з інвалідністю. Із тексту рішення суду випливає, що вона отримала відмову від Служби у справах дітей Одеської міськради на підставі наявності вірусу імунодефіциту.
«Ми скасували дискримінаційну норму, відтепер ВІЛ+ мають право на рівні зі всіма всиновлювати і оформляти опіку», – написав він.
Йдеться про наказ МОЗ від 2008 року, який встановлює перелік захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем.
Водночас законодавство України гарантує громадянам із ВІЛ усі права і свободи, передбачені Конституцією та законами.
Тож норму МОЗ суд визнав дискримінаційною.
Слід зазначити, що сучасна антиретровірусна терапія, яку отримують ВІЛ-інфіковані особи, дозволяє знизити вірусне навантаження до показників, які фактично не впливають на якість життя і не передбачають зараження інших. Ще 2013 року вчені дійшли висновку, що 20-річний ВІЛ-інфікований американець має всі шанси дожити до 70 років.
Навіть за відсутності терапії вірус не передається ані повітряно-крапельним, ані побутовим шляхом. Вірусу недостатньо для зараження у слині та сльозах ВІЛ-позитивної людини.
Нагадаємо, торік на вулиці Межигірській у Києві відкрили неприбутковий медичний центр «100% життя», в якому надають допомогу ВІЛ-позитивним пацієнтам, людям з груп ризику, а також усім іншим киянам.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті