Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Микита Олухович / slovoidilo.ua

У жовтні цього року встановили новий рекорд відвідуваності Чорнобильської зони відчуження – з початку 2019 року там побували сто тисяч осіб, повідомляє Державне агенство України з управління зоною відчуження.

Зростання відвідуваності почалося навесні. Це, зокрема, пов’язано з виходом міні-серіалу «Чорнобиль» у травні цього року на американському каналі HBO, який став найкращим міні-серіалом року й отримав три премії «Еммі».
Крім того, у зоні відчуження запровадили електронну перепустку і спростили процедуру її оформлення.

80% відвідувачів приїздять із-за кордону – з Великої Британії (15738), Польщі (9378), Німеччини (7826), США (5580), Чехії (4063) тощо. Чорнобиль відвідало близько 22 із половиною тисяч українців.

Фото: facebook.com/pg/chernobyltour

 «Прозорі правила перетину кордону Чорнобильської зони відчуження, система  “Електронний білет”, злагодженість у роботі служби забезпечення відвідування та супроводу – дали можливість приймати великі потоки відвідувачів без особливих складнощів. Те, що відвідуваність зростає – наше спільне досягнення. За останні місяці ми відкрили нові маршрути, зокрема водні й повітряні, встановили інформаційні стенди на двох мовах, збільшили кількість гідів – це лише початок реалізації великої стратегії щодо розвитку зони відчуження на виконання указу Президента України про розвиток зони», – коментує cпівробітник Чорнобильської зони Кирило Гарник.

Щоб відвідати зону, потрібно зареєструватися та подати заявку в системі «Електронний білет» на сайті.

Нагадаємо, що на початку осені цього року на Чорнобильській АЕС відкрили новий маршрут в «Укриття» та кімнату з кнопкою АЗ-5. На стіні станції нещодавно намалювали мурал «Погляд у майбутнє» Валерія Коршунова, який обрали з-поміж 24 претендентів.

Мурал Валерія Коршунова «Погляд у майбутнє»

Про відвідування Чорнобилю як феномен «мемо-туризму» згадує також колумністка The Guardian, описуючи новітні туристичні тенденції як погоню за лайками в інстаграмі за опубліковне фото в місцях, які стали популярними завдяки появі в медіа.

Читайте також: Київське море та вільнюські панельки: де знімали серіал «Чорнобиль»?  

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button